پیاده‌سازی اتوماسیون مکاتبات اداری/ نظام جامع آموزش کارکنان سازمان تدوین می‌شود

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از پیاده‌سازی اتوماسیون مکاتبات اداری در این سازمان خبر داد و گفت: نظام جامع آموزش کارکنان سازمان برای ارتقاء سطح علمی و تخصصی نیروی انسانی تدوین می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سمیع‌اله حسینی‌مکارم، معاون توسعه مدیریت سازمان در دیدار با مدیران کل استان‌ها گفت: فضای اداری موجود در استان‌ها و ستاد نامناسب است اما با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد باید به فکر راه‌های جدید برای رفع این مشکل باشیم.

وی با اشاره به اینکه رویکردهای سازمان پس از بررسی وضع موجود مشخص شده است، افزود: در بخش نیروی انسانی تامین نیروی متخصص و تامین نیروی رسمی برای مشاغل حساس در دستور کار قرار دارد که طی یک برنامه سه ساله ساماندهی، بهسازی و تامین نیروی انسانی اجرایی خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت سازمان تصریح کرد: بازنگری و تجدید ساختار سازمان یکی دیگر از برنامه‌های پیش‌بینی شده که این موضوع از ستاد آغاز شده است.

حسینی‌مکارم تدوین نظام جامع آموزش و نظام جامع رفاه کارکنان را از دیگر برنامه‌های آتی سازمان دانست و یادآور شد: با توجه به اینکه آموزشی برای کارکنان وجود نداشته است تدوین یک نظام جامع در این خصوص ضرورت دارد.
وی افزود: شفاف‌سازی و قانونمندی مالی و هزینه‌ها باید در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اجرایی شود.
معاون توسعه مدیریت ادامه داد: با وضعیت موجود و نیروی انسانی فعلی به نظر می رسد اگر طرح‌های نو نداشته باشید امکان پیشبرد کارها وجود ندارد، باید از ظرفیت‌های متعدد و راههای متفاوت برای مشارکت در حوزه ماموریت سازمان استفاده کنید.
حسینی‌مکارم با اشاره به لزوم ایجاد خیرین احیاء میراث گفت: با راه‌اندازی خیرین احیاء میراث، امکان استفاده از ظرفیت‌های جامعه برای حفاظت و حراست از میراث فرهنگی فراهم می‌شود، باید مشارکت مردم را در چارچوب درست به صورت ضابطه مند ساماندهی کنیم.

وی خطاب به مدیران کل استان‌ها تصریح کرد: در رابطه با فضای اداری، بدون زیاده نمایی و با نگاه واقع بینانه با تبیین وضع موجود و ارائه گزارش آن به ستاد در تهیه سند راهبردی مشارکت کنید.

معاون توسعه مدیریت سازمان ادامه داد: به زودی بسته‌های آموزشی در ستاد و استان‌ها برای ارتقاء سطح علمی و تخصصی نیروی انسانی ارائه خواهد شد.

وی در پایان گفت: از مدیران کل استان‌ها می‌خواهیم طی برنامه 6 ماهه برنامه اتوماسیون مکاتبات اداری را پیاده‌سازی کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 139210036