جشنواره کودکانه­های بافت تاریخی بوشهر برگزار می‌شود

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر جشنواره کودکانه­های بافت تاریخی بوشهر را در شش بخش نقاشی، عکاسی، فیلم، داستان نویسی، گزارش نویسی و خاطره نویسی را برای رده سنی زیر 14 سال برگزار می کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی بوشهر، فرهنگ غنی و ارزشمند گذشته تاریخی یک سرزمین هویت و شناسنامه فرهنگی مردمان امروزی است. شناخت ریشه­های عمیق تاریخ و آشنایی با این فرهنگ پربار موجب پیشرفت و توسعه جامعه در تمامی زمینه­های اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی یک سرزمین می­شود.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در راستای فرهنگ سازی و آشنا کردن نسل آینده با میراث گران­بهای فرهنگی-تاریخی بندر بوشهر جشنواره کودکانه­های بافت تاریخی بوشهر را در بهمن ماه 1392 برگزار می­کند.

معماری بافت تاریخی بوشهر و جلوه­های متنوع و گوناگون درون این بافت از نگاه کودکان و نوجوانان موضوع اصلی این جشنواره می­باشد. معماری بافت تاریخی بوشهر یکی از منحصربفردترین نمونه­های معماری در سطح کشور است و باید زمینه آشنایی نسل آینده را با این میراث ارزشمند فراهم کرد.

این جشنواره ضمن آشنا کردن نسل جوان با تاریخ و فرهنگ غنی شهری که درون آن زندگی می­کنند، موجب ایجاد شور و شوق در فرگیری ریشه­های تاریخی و هویت فرهنگی آنان می­شود.

مهلت ارسال آثار در هر شش بخش جشنواره تا تاریخ 10/11/92 است، این آثار بایدبه دبیرخانه جشنواره واقع در موزه مردم­ شناسی بوشهر ارسال شود..

انتهای پیام/

کد خبر 1392100730