راه‌اندازی 200 انجمن دوستدار میراث فرهنگی در سیستان و بلوچستان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان وبلوچستان گفت: با هدف ایجاد پل ارتباطی بین مردم و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، 200 انجمن دوستداران میراث فرهنگی در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان، ملک سنجرانی افزود: با هدف ایجاد پل ارتباطی بین مردم و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، افزایش مشارکت همگانی در راستای اهداف فرهنگی دولت انجمن‌های دوستداران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان احیا شد.
به گفته وی، این انجمن‌ها در حوزه‌های استان، شهرستان، شهر، بخش، دهستان و روستاها ایجاد شده و اعضای انجمن‌های دوستداران از بین مسئولان اجرائی، مجموعه‌های فرهنگی، فعالان و صاحبنظران فرهنگی، اقتصادی، معتمدان و ریش‌سفیدان انتخاب و ابلاغ شده است.
وی افزود: تاکنون در کل استان 500 انجمن دوستداران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایجاد و برای اعضای آن ابلاغ صادر شده است.
سنجرانی گفت: برگزاری جلسات کارشناسی، برگزاری کارگروه‌های تخصصی، برنامه‌ریزی و حمایت از برنامه‌های مرتبط و فعالیت در زمینه شناسایی، معرفی، ثبت و حفاظت از میراث فرهنگی، تاریخی ،طبیعی، توسعه صنعت گردشگری، حمایت از صنایع دستی، جذب سرمایه‌گذار و غیره از اهداف حمایتی این انجمن است.
/108

انتهای پیام/

کد خبر 139210076