عطار و خيام شان انسان را در جايگاه اشرف مخلوقات ارتقاء داده اند

مدير كل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي گفت: برخي شخصيت هاي تاريخي همچون عطار ، خيام ، فردوسي و‌ابو علي سينا شان انسان را در جايگاه اشرف مخلوقات ارتقاء داده اند .

به گزارش روابط عمومي اين اداره كل رجب علي لباف خانيكي در  نشست مشترك اداره كل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي ، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي ، شهرداري و شوراي شهر نيشابور ، فرماندار نيشابور و انجمن مفاخر خراسان با بيان اين مطلب افزود: نيشابور ارزش هاي    نهفته و شگفتي در طول تاريخ داشته از جمله محوطه تاريخي شادياخ نيشابور و مسجد ابومسلم كه از اهميت زيادي برخور دار است و از برنامه هاي اين اداره كل (( باند اسكن)) بين ارامگاه عطار و خيام به منظور مشخص نمودن  بقاياي معماري زير زمين اين محدوده است.

وي اظهار داشت : حيات و ممات نيشابور و خصلت ققنوس گونه ي آن تعجب بر انگيز است با وجود تخريب هاي انجام شده در دوره هاي    تاريخي باز هم نيشابور سر بر آورد و سرآْمده شده است ومسئولين بدانند كه برر روي گنجي نشسته اند كه بر همه شئون انسان ها از دوره اشكاني تاايلخاني است .

در ادامه زرندي شهر دار نيشابور اعلام آمادگي نمود كه همكاري براي برگزاري بزرگداشت دو روز داشته باشد .

مدير كل فرهنگ و ارشاد خراسان نيز پيشنهاد داد در اين روزها از چهره هاي برتر اين دو حوزه تقدير شود و صدا و سيماي استان و كشور به صورت زنده برنامه ها را پخش كند.

/108

 

 

انتهای پیام/

کد خبر 1392122111