سامان‌دهی فعالیت‌های گردشگری شوش با محوریت انجمن‌های دوستدار میراث فرهنگی

رئیس پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی شوش از سامان‌دهی فعالیت‌های گردشگری در این شهرستان با محوریت انجمن‌های دوستداران میراث فرهنگی خبر داد.
 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی خدمات سفر خوزستان، محمدحسین ارسطوزاده اظهار کرد: خوشبختانه در شوش انجمن‌های مردمی دوستدار میراث فرهنگی توانمندی تشکیل شده است که توانمندی ارزشمندی در خود نهفته دارند و از این توان برای فعالیت در این زمینه استفاده خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: از آنجا که معتقدیم آثار تاریخی با حضور مردم در اعصار تاریخ، زنده و پویا مانده‌اند و تجربه نشان داده که مردم حافظان اصلی وبالقوه فرهنگ و هویت مرز وبوم خود بوده‌اند طبق برنامه‌ریزی به عمل آمده بسیاری از امور از جمله موارد گردشگری و راهنمایی گردشگران به این انجمن‌ها محول شده است تاشاهد خلاقیت و مهمان‌نوازی مردم شوش از میهمانانشان باشیم.

مدیر پایگاه پژوهشی شوش خاطر نشان کرد: در همین راستا برنامه‌های متنوعی از سوی انجمن‌ها پیش‌بینی شده است که ازجمله می‌توان به برگزاری نمایشگاه شوش در گذرزمان، نمایشگاه پیشینه‌ باستانشناسی شوش، نمایشگاه اثار هنرمندان و فرهیختگان شوش، نمایشگاه آشنایی بافعالیت‌های سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری درشوش، راهنمایی گردشگران نوروزی، برگزاری غرفه‌های عرضه محصولات فرهنگی، برگزاری آیین‌های تحویل سال نو در محوطه‌های تاریخی شوش و چند برنامه‌ دیگر اشاره کرد.

ارسطوزاده افزود: به همین منظور حمایت نماینده‌ محترم شوش، فرمانداری و شهرداری شوش نیز موجب رونق امور شده است؛ از انجا که حضور مردم در پیشبرد مراحل ثبت جهانی شوش بسیار حایز اهمیت است این فعالیت‌ها موجب بهره‌گیری هدفمند ازتوانمندی‌های مردمی در راستای اعتلای فرهنگی خواهد شد.

وی تاکید کرد: البته در همین راستا حضور و پشتیبانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری در همه‌ موارد وجودخواهد داشت تا مشکلات راحت‌تر برطرف شود.

انتهای پیام/

کد خبر 139212251

برچسب‌ها