آماده‌سازی شهر شوش برای بازدید کارشناسان یونسکو

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از آماده‌سازی شهر شوش برای بازدید ناظران یونسکو خبر داد و گفت: شرایط برای بازدید مهیاست.
\n
\n

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، افشین حیدری افزود: قرار است در نیمه نخست سال‌جاری کارشناسان یونسکو برای نظارت بر روند ثبت جهانی شهر تاریخی شوش به این شهر سفر کنند و به این منظور قرار شده تا همه مقدمات برای این حضور فراهم شود.
\n
\n

وی افزود: شهر تاریخی شوش دارای اهمیت بسیار زیادی از نظر باستان‌شناسی است و به این دلیل می‌کوشیم تا بتوانیم محوطه در نظر گرفته شده در این شهر را برای ثبت جهانی مهیا کنیم و به این منظور در مرکز استان جلسات متعددی برگزار خواهد شد.
\n
\n

وی با اشاره به اینکه استانداری خوزستان به جد در این زمینه پیگیری می‌کند، تاکید کرد: معاونت عمرانی استانداری خوزستان به این منظور در روز چهارشنبه سوم اردیبهشت ماه سال‌جاری جلسه‌ای با دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان و شهرستان شوش و شهرهای مجاور این شهر تاریخی برگزار می‌کند و در این جلسه قرار است مشکلات موجود در شهر شوش بررسی شود.
\n
\n

حیدری تاکید کرد: همه امکانات در میراث فرهنگی خوزستان برای ثبت جهانی شوش بسیج شده است و از هیچ همکاری در این زمینه مضایقه نخواهد شد.
\n
\n

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: خوزستان برای بهبود شرایط گردشگری خود نیازمند ثبت جهانی محوطه تاریخی شوش است و در این زمینه از همه توان خود استفاده خواهیم کرد تا جزو معدود استانی‌هایی باشیم که سه اثر ثبت جهانی را در خود جای داده است، بر این اساس، پیش‌تر آثاری مانند زیگورات چغازنبیل و سازه‌های آبی تاریخی شوشتر در یونسکو به ثبت رسیده است و این بار شهر شوش به عنوان پایتخت عیلامی‌ها در خوزستان به ثبت جهانی خواهد رسید.

انتهای پیام/

کد خبر 1393013113

برچسب‌ها