حریم مصوب شوش در آینده نزدیک ابلاغ می‌شود

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: شهر شوش در شرایط کنونی دارای حریم مصوب است و این حریم در آینده بسیار نزدیک ابلاغ می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، عاطفه رشنویی اظهار کرد: شهر شوش دارای سابقه بسیار طولانی است و در شرایط کنونی نیز این شهر دارای حریم مصوب است.

وی افزود: از مرداد سال 1392 جلسات متعددی در سازمان میراث فرهنگی برای تصویب حریم شهر شوش برگزار شد که معاون کنونی میراث فرهنگی کشور به عنوان نماینده یونسکو برای ثبت جهانی شوش نیز در این جلسات حضور پیدا می‌کرد.

وی افزود: در این جلسات حریم شوش به تصویب رسیده است و تنها برای خی ایرادات جزئی این پرونده به دفتر فنی پایگاه شوش ارجاع شده است که این مشکلات در حال رفع هستند.

رشنویی تاکید کرد: ایرادات وارده شده به پرونده حریم مصوب شوش به به مساحت و .. حریم بلکه به رنگ لکه‌گذاری‌ها و فونت‌های نگارش پرونده و نقشه ربط دارد که برای حریم شوش هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان خاطر  نشان کرد: این پرونده در شرایط کنونی در دفتر فنی پایگاه شوش در حال رفع نقص است و پس از رفع نقش از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور امضا و ابلاغ می‌شود.

وی گفت: در شرایط کنونی برای امضای این پرونده دیگر نیازی به تشکیل جلسه نیست و به محض رفع مشکلات در این پرونده به سرعت تعیین حریم انجام شده ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر 139302131

برچسب‌ها