برگزاری دومین نشست نمایشگاه \"نشانه‌هایی از دویست هزار سال همبودی انسان و جانوران

همزمان با برگزاری نمایشگاه  \"نشانه‌هایی از دویست هزار سال همبودی انسان و جانوران در ایران‌زمین در موزه ملی ایران\"، سلسله نشست‌های علمی با موضوع نمایشگاه  در این موزه برگزار می‌شود.


به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران، نخستین نشست، شامل 6 سخنرانی  همزمان با افتتاح نمایشگاه در 8 شهریور در تالار اجتماعات موزه ملی ایران برگزار شد.

همچنین دومین نشست علمی مرتبط با نمایشگاه جاری در روز سه‌شنبه 18 شهریورماه برگزار خواهد شد. این نشست شامل چهار سخنرانی با عناوین\"پوشش حیوانی دشت کاشان در 5500 سال پیش\" توسط استاد صادق ملک شهمیرزادی، \"شیر ایرانی، خاستگاه، پراکنش و انقراض\" توسط علی گلشن، \"رابطه نقوش حیوانی با فازهای فرهنگی و اقتصاد معیشتی هزاره‌ی پنجم پیش از میلاد فارس\"توسط محمد کرمی و \"بررسی تنوع جانوری دشت هفت‌تپه در اواسط هزاره دوم پیش از میلاد\" توسط محمدرضا رکنی برگزار می‌شود.

 همچنین در پایان نشست فیلم مستندی با عنوان \"پارک حیات‌وحش گلستان\" به کارگردانی جان باکستن، محصول 1967 (1346 خورشیدی) به نمایش درخواهد آمد.

 لازم به ذکر است این فیلم مستند مربوط به آرشیو موسسه حیات‌وحش میراث پارسیان است و برای نخستین بار در ایران به نمایش عمومی درمی‌آید.

 ساعت شروع نشست 9/30 دقیقه و در ساعت 12 به پایان خواهد رسید. شرکت در نشست برای عموم آزاد است.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393061613