بازديد معاون ميراث فرهنگي از پروژه موزه بزرگ خراسان

 معاون ميراث فرهنگي، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور عصر روز گذشته با حضور در مشهد مقدس از پروژه موزه بزرگ خراسان بازديد و از نزديك درجريان آخرين وضعيت پيشرفت پروژه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، محمد حسن طالبيان در اين بازديد ضمن سركشي به طبقات مختلف پروژه و بازديد از بخش هاي مختلف آن دستورات لازم براي تكميل هرچه سريع تر موزه را صادر كرد.

در اين بازديد كه علاوه بر طاليان، دو تن از مشاورين وي به همراه محمد رضا كارگر مدير كل امور موزه ها و رجبعلي لباف خانيكي مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي و تعدادي از مديران اين اداره كل نيز حضور داشتند مهمترين موضوعات مرتبط با پروژه موزه بزرگ خراسان بررسي و تصميمات لازم براي تكميل هرچه سريعتر اين موزه اتخاذ شد.

طالبيان معاون ميراث فرهنگي كشوردر اين بازديد با بيان اينكه موزه بزرگ خراسان يكي از مهمترين پروژه هايي است كه در سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در حال انجام است گفت:  به طور حتم افتتاح و راه اندازي اين موزه مي تواند نقش مهمي درمعرفي فرهنگ و تمدن و تاريخ خراسان بزرگ داشته باشد.

وي با تاكيد بر تسريع راه اندازي موزه بزرگ خراسان افزود: اين پروژه از اهميت بسيار بالايي برخوردار است و در سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تلاش هاي بسيار زيادي براي افتتاح اين موزه در حال انجام است.

به گفته وي، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع سدتي و گردشگري نيز بر راه اندازي هرچه سريعتر اين موزه تاكيد دارد و بر همين اساس برنامه ريزي ها براي افتتاح هرچه سريعتر اين موزه انجام شده است.

محمد رضا كارگر مدير كل امور موزه ها نيز در اين بازديد با اشاره به اهميت اين پروژه گفت: موزه بزرگ خراسان داراي مزيت هاي بسيار بالايي است به گونه اي كه يكي از اين مزيت ها مخزن موزه بزرگ خراسان است كه كاملترين و بهترين مخزن موزه اي كشور به حساب مي آيد.

رجبعلي لباف خانيكي مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي نيز در اين بازديد با بيان اينكه خوشبختانه تلاش هاي بسار خوبي در دولت تدبير و اميد براي افتتاح اين موزه آغاز شده است گفت: موزه بزرگ خراسان تجلي گاه تاريخ، فرهنگ، هنر و تمدن خراسان بزرگ است و بر همين اساس افتتاح اين موزه كمك فراواني به حفظ و معرفي فرهنگ و تمدن خراسان خواهد كرد.

وي افزود: بر همين اساس در برنامه ريزي ها پيش بيني شده بخش مهمي از تاريخ خراسان با استفاده از تكنيك مولاژ در اين موزه به نمايش درآيد.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 139307262