کلاس آشنایی دانش آموزان با تهیه مولاژ در مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان


پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان به مناسبت روز جهانی و هفته کودک، کلاس آشنایی دانش آموزان با تهيه مولاژ و آثار منقول تاریخی و فرهنگی مکشوفه از کاوش‌های باستانشناسی  برگزار كرد.
 
به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي، هدف از برگزاري این کلاس آموزشی که با همکاری مدرسه شهید قربانی روستای نصرت آباد و مجموعه جهانی تخت سلیمان برگزار گردید، آشنا نمودن دانش آموزان با فرهنگ و تمدن ایرانی و ایجاد خلاقیت و معرفی میراث فرهنگی و صنایع دستی و حفاظت از آثار ملی و جهانی سرزمین اسلامی مان بود.

بر اساس اين گزارش در این کلاس، کارشناس میراث فرهنگی و هنرمند مولاژ پایگاه جهانی تخت سلیمان، دانش آموزان ابتدایی را با میراث طبیعی، صنایع دستی، میراث فرهنگی مادی و معنوی آشنا نموده و طرز تهیه قالب و تولید اقلام هنری تاریخی و روش  رنگ آمیزی آثار همانندسازی شده را به دانش آموزان  تبیین کرد.
  
گفتني است هدف از برگزاری این برنامه در حقیقت آموزش عملی طراحی، ساخت و تهیة کپی کاشی و رنگ آمیزی آثار هنری برای معرفی صنایع برجسته گذشته به نسل امروز میهن اسلامی مان ایران و حفاظت از آنها بود که با تجلیل و اهدا جایزه آثار هنری مولاژ و  پوسترهای میراث طبیعی و فرهنگی تخت سلیمان  به دانش آموزان و با گرامی‌داشت روز جهانی و هفته ملی کودک به پایان رسید.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 139307265