نمایشگاه آثار نقاشی شکرالله فتوح در موزه هنرهای زیبا برگزار می‌شود

نمایشگاهی از آثار نقاشی شکرالله فتوح، هنرمند لبنانی، از چهارم آبان ماه در موزه هنرهای زیبا واقع در مجموعه سعدآباد گشایش می یابد .
\n
به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد،در این نمایشگاه 25 تابلو نقاشی رنگ و روغن به سبک آبستره  از این هنرمند لبنانی از 4 آبان بمدت یکهفته در طبقه همکف موزه هنرهای زیبا به نمایش عموم گذاشته می شود.

شکرالله فتوح در شهر ساحلی بایبلوس در کرانه دریای مدیترانه در لبنان متولد شد و دوران کودکی خود را تا سن ده سالگی در این منطقه سپری نمود در حالیکه ذهن او سخت تحت تأثیر معجزه الهی و تشعشعات طلایی خورشید و اشکال و رنگها بر سطح امواج دریا قرار گرفته بود.

این هنرمند تحصیلات تخصصی خود را با نتایج عالی در دانشکده هنرهای زیبای لبنان به پایان رساند.او تاکنون در فستیوالهای معتبر جهانی بطور انفرادی و جمعی شرکت نموده و با برگزاری نمایشگاههای متعدد در اقصی نقاط جهان به یک هنرمند جهانی تبدیل شده است.

نقاشی های او بسیار الهام بخش و دور از سنت ها و متمرکز بر خلاقیت می باشد و تماشاگران را به مقابله می طلبد و باعث می شود هر یک از آنها در مورد آثارش دیدگاهی متفاوت و احساسی خاص داشته باشند. 

علاقمندان به هنر نقاشی می توانند در روزهای یاد شده ،(بجز دوشنبه) از ساعت 9 تا 17 از این نمایشگاه واقع در موزه هنرهای زیبا واقع در بخش جنوبی مجموعه سعدآباد بازدید کنند. 

انتهای پیام/

کد خبر 1393080318