ایجاد موزه آثار استاد میرعماد/عکس

با تایید و تصمیم‌گیری معاونین و رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، موزه استاد میرعماد تشکیل و مسجد میرعماد مورد مرمت قرار می‌گیرد.

به گزارش میراث آریا(chtn) در جلسه‌ای که با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، سمیع الله مکارم حسینی معاون توسعه مدیریت، محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی و پردانه میرعماد نواده استاد میرعماد برگزار شد، ایجاد موزه آثار استاد میرعماد و مرمت اضطراری مسجد میرعماد مورد تاکید قرار گرفت.

در این جلسه که استاد غلامحسین امیرخانی، برجسته ترین خوشنویس جهان اسلام و محمد سلحشور خوشنویس ایرانی و از چهره های ماندگار این هنر از دیگر میهمانان آن بودند، معاون میراث فرهنگی و رئیس پژوهشگاه سازمان با تاکید بر حفظ و جمع‌آوری آثار استاد میرعماد، ایجاد موزه در این خصوص را لازم دانستند.

موزه آثار استاد میرعماد بنا بر تصمیم‌گیری مسئولین حاضر در جلسه در یکی از خانه‌های تاریخی استان اصفهان ایجاد خواهد شد و تمامی آثار در دسترس این استاد خوشنویس در این محل به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

همچنین مرمت مسجد میرعماد که بنای اولیه آن متعلق به قرون ششم و هفتم قمری است طی سال جاری مورد مرمت اضطراری قرار خواهد گرفت و مرمت کلی این مسجد، سال آینده انجام می‌شود.

بنا بر مذاکراتی که در این جلسه صورت گرفت، بنیاد استاد میرعماد با تلاش بخش خصوصی و حمایت معاونت میراث فرهنگی کشور ایجاد می‌شود.

یادآور می‌شد، نواده استاد میرعماد از حمایت و توجه مسئولین سازمان میراث فرهنگی نسبت به حفظ و نگهداری آثار میرعماد، تقدیر کرد.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 139308046