دیدار رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی آذربایجان غربی با مدیر کل میراث فرهنگی استان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی آذربایجان غربی  گفت: سیاست و اصل اداره كل میراث فرهنگی استان اطلاع رسانی شفاف است.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، جلیل جباری در دیدار با رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی آذربایجان غربی ضمن قدردانی از پوشش اخبار حوزه های سه گانه اداره کل در این خبرگزاری،  اظهار داشت: آماده هرگونه تعامل و همکاری با ایرنا آذربایجان غربی در خصوص انعکاس اخبار حوزه های مختلف اداره کل و معرفی ظرفیت ها و جاذبه های استان  می باشیم.

وی با بیان این مطلب که سیاست و اصل اداره كل میراث فرهنگی استان اطلاع رسانی شفاف است، افزود: در کنار معرفی نقاط قوت نبایستی ضعف ها  و کاستی ها پوشانده شود.

وی در ادامه با تاَکید بر اهمیت مقوله گردشگری در توسعه استان گفت: موضوع گردشگری نظریه پایه ای توسعه استان معرفی شده است اما لازمه عملی شدن این موضوع توجه به امکانات و تخصیص اعتبارات لازم به این حوزه می باشد.

جباری افزود: در مقایسه اعتبارات تخصیص یافته در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها ، اعتبارات آذربایجان غربی در این حوزه ها به نسبت استان های همجوار  تقریباَ یک پنجم و یا حتی یک ششم این استان هاست.

او ادامه داد: تخصیص اعتبارات ناچیز در حوزه میراث فرهنگی زنگ خطری است برای آثار تاریخی استان که پیامدهای آن در طی سال های آینده نمایان خواهد شد ، فلذا بایستی مسئولین امر توجه ویژ ه ای به این حوزه داشته و اداره کل میراث فرهنگی استان را در این خصوص یاری دهند.

وی تصریح کرد: سازمان مرکزی بودجه  محدودی داشته و آن هم در سایه پیگیری های مستمر فقط به آثاری که در سطح ملی و فراملی مطرح هستند  تخصیص می یابد و  آثاری که نیازمند توجه مسئولین استانی می باشد مثل موزه های استان بایستی از طریق بودجه های استانی مورد توجه قرار گیرند.


وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی دارای دو اثر ثبت جهانی تخت سلیمان درتکاب و قره کلیسای چالدران می بلشد، افزود: اقدامات برای ثبت دو اثر ارزشمند دیگر تپه حسنلوی نقده و دژ بسطام نیز در حال بررسی های اولیه می باشند و نیازمند تکمیل مطالعات جامع تر می باشند.

جواد زاهدی رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی آذربایجان غربی نیز در این دیدار  ضمن اعلام آمادگی برای تعامل و همکاری بیشتر با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار داشت:  با توجه به اینکه حوزه های سه گانه این اداره کل از مبانی توسعه استان به شمار می روند بایستی توجه به این بخش رونق 

داده شود و با اطلاع رسانی شفاف و طرح مشکلات این حوزه، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه ایرنا به هیچ وجه دنبال کمیت اخبار نبوده، افزود: کیفیت و محتوای اخبار در اثر گذاری بهتر مد نظر مسئولان این خبرگزاری است.

زاهدی افزود:  با توجه به اینکه خبرگزاری ایرنا دارای برد خبری در سطح وسیع داخلی و بین المللی می باشد، از اینرو   اطلاع رسانی اخبار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان می تواند بازتاب خوبی در سطح ملی و بین المللی داشته باشد.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 139308249