تحویل هتل آپادانا به صندوق احیاء

هتل آپادانا در پی تخلف و عدم انجام تعهدات شرکت طرف قرارداد به صندوق احیاء تحویل داده شد.

به گزارش میراث آریا  ( chtn  )؛احسان ایروانی مدیرعامل صندوق احیاء در این رابطه گفت: عدم دقت لازم در واگذاری اماکن تاریخی، شرایط غیر قابل جبرانی برای این اماکن بوجود می آورد که با اهداف حفاظت و احیاء این اماکن و بهره برداری شایسته آن مغایر و متناقض است.

وی افزود: اگر بخواهیم برآوردی از هزینه های تحمیلی دوره پلمپ بودن و بلا استفاده بودن مجموعه  آپادانا و آسیب دیدگی کالبدی و تأسیسات از یک سو و زیان عدم بهره برداری از آن را جمع بندی کنیم، به تخمین مبلغی حدود    600 میلیون تومان ضرر برای دولت می رسیم؛ حال آنکه کل حکم صادره در رابطه با امور معوقه و خسارت قریب به      350 میلیون تومان است.

وی عنوان کرد: مجموعه هتل آپادانای تخت جمشید یک مجموعه اقامتی عادی نیست، این مجموعه در مجاورت محوطه جهانی تخت جمشید قرار گرفته و کیفیت بهره برداری از آن با شأن این محوطه جهانی نسبت مستقیم دارد و چه بسیار اعتراضاتی که در زمان بهره برداری گذشته و زمان بلا استفاده بودن آن به مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید از سوی گردشگران ارائه شده است.

 مجموعه هتل آپادانای تخت جمشید باشرایط و چارچوب های دقیق به مزایده عمومی گذاشته شده که تا هفته اول دی ماه تعیین تکلیف شده و پیش بینی می شود برای نوروز سال آتی (1394)  مجددا راه اندازی شود.

پس از طرح دعوی در شعبه سوم دادگاه عمومی (حقوقی دادگستری شهرستان مرودشت) ریاست این دادگاه پس از بررسی های تفصیلی با استناد به مواد 10 و 209 قانون مدنی و مواد 198- 250- 258- 260 و 515-519-532 قانون آیین دادرسی مدنی، حکم بر محکومیت شرکت رستورانهای زنجیره­ای و نماینده مربوطه به پرداخت اجور معوقه و همچنین پرداخت هزینه دادرسی، حق الوکاله همچنین پرداخت خسارت تاخیر تادیه از تاریخ 25/3/1393 صادر نمودند که درنهایت منجر به تحویل هتل آپادانا به صندوق احیا شد.

انتهای پیام/

کد خبر 1393092910