افزایش سهمیه نیروی وظیفه یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی

به دنبال پیگیری‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سهمیه نیروی وظیفه یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی افزایش یافت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پی رهنمود رهبر معظم انقلاب اسلامی و با دستور ریاست محترم ستاد کل نیروهای مسلح، بخشی از سهمیه مصوب نیروی وظیفه به یگان حفاظت میراث فرهنگی اختصاص یافت و تعدادی از نیروهای مذکور به این یگان پیوستند، همچنین باقیمانده افراد به زودی به این جمع اضافه خواهند شد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی میراث ماندگار این مرز و بوم و یکی از ارکان اصلی توسعه فرهنگی کشور با عنایت به گستردگی وظایف محوله از جمله معرفی فرهنگ و تمدن غنی ایران اسلامی، انتقال فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی و ظرفیت‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشور و بهره گیری از توانمندی‌های آن در جهت ارتقاء جایگاه تمدن و فرهنگ ایران در جهان و جذب هرچه بیشتر گردشگران خارجی رسالت حساس و خطیری را بر عهده دارد.

این سازمان در راستای انجام تکالیف قانونی خود مبنی بر حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی کشور بیش از 31  هزار اثر را در فهرست آثار ملی و 17 اثر را در فهرست آثار جهانی به ثبت رسانه است و همچنین بسیاری از آثار، اماکن و عرصه های تاریخی فرهنگی نیز در دست شناسایی و ثبت است.

متاسفانه آثار ارزشمند و بی نظیر تمدن چند هزار ساله ایران به رغم تدابیر حفاظتی و تلاش های نیروهای یگان حفاظت سازمان همچنان در معرض هجمه چپاولگران دفینه ها و سوداگران اموال تاریخی-فرهنگی و قاچاقچیان اشیاء عتیقه قرار دارد که برای پیشگیری از این امر علاوه بر بهره گیری از سیستم های حفاظت الکترونیک، نیاز به افزایش استعداد نیروی انسانی و تخصیص سهمیه سربازان وظیفه وجود دارد.

در سالهای گذشته نیز سربازان وظیفه یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی کمک شایانی در امر حفاظت از آثار تاریخی و فرهنگی کشور کرده اند که افزایش سهمیه نیروهای وظیفه در سال جاری می تواند به تثبیت این امر کمک کند.

در شهریور ماه سال جاری و به دنبال درخواست رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مقام معظم رهبری برای افزایش سهمیه سربازان یگان حفاظت این سازمان، دستورات مقتضی از سوی معظم له صادر و در همین راستا از سوی ریاست محترم ستاد کل نیروهای مسلح مقرر شد سهمیه مصوب نیروی وظیفه به این یگان تخصیص یابد.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393110418