دیدار مدیر كل میراث فرهنگی آذربایجان غربی با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد دیدار و گفتگو کرد . 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ، جلیل جباری دراین دیدار که در محل شورای اسلامی شهرستان مهاباد صورت گرفت ضمن اشاره به وجود تپه ها و آثار تاریخی ، هنرمندان صنایع دستی و همچنین جاذبه های گردشگری در مهاباد گفت : دغدغه اصلی ما حفظ و احیاء آثار و ابنیه تاریخی ، هنرهای سنتی ومعرفی مهاباد بعنوان قطب گردشگری استان است.

وی کمبود بودجه های شهرستانی را از مشکلات عمده در حوزه های مختلف بویژه میراث فرهنگی دانسته و افزود:  متاسفانه در سال 93 بودجه کافی برای حفظ و مرمت آثار و ابنیه تاریخی و یا جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حرایم آثای تاریخی منظور نشده و امیدواریم با تدابیر استاندار محترم استان ، شاهد رشد بودجه شهرستانها در حوزه میراث فرهنگی در سال 94 باشیم. 

جباری با اعلام این مطلب که تنوع و تفاوتهای قومیتی نه تنها تهدیدی برای منطقه نبوده بلکه  فرصتی برای توسعه گردشگری محسوب می شود اضافه کرد : امیدواریم در سال 94 مسئولین شهرستان مهاباد بودجه های بیشتری رابرای معرفی فرهنگ و آداب و سنن این شهرستان به علاقمندان سراسر کشور اختصاص دهند.    

در این دیدار رئوف سیدی رئیس شورای اسلامی شهرستان مهاباد نیز به طرح مشکلات فرا روی حفظ و نگهداری آثار و ابنیه ارزشمند تاریخی در این شهرستان پرداخته و با توجه به پتانسیل های فراوان مهاباد در زمینه گردشگری ؛ اهداف اعضای شورای اسلامی شهرستان مهاباد در دوره چهارم  را توسعه گردشگری با حفظ آثار تاریخی عنوان کرد. 

در انتهای این جلسه مقرر شد تمامی موضوعات و دغدغه های مشترک شورای اسلامی شهرستان مهاباد  و اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان درخصوص گردشگری ف صنایع دستی و میراث فرهنگی در  قالب تفاهم نامه ای طرح موضوع شده و پس از بررسی های کارشناسانه به امضاء فرماندار ، شهردار ، رئیس شورای اسلامی شهرستان مهاباد و همچنین مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان برسد. 

انتهای پیام/

کد خبر 1393111110