باباطاهر خوانی در جشنواره زمستانی همدان برگزار شد

نخستین ویژه برنامه بابا طاهر خوانی به مناسبت هشتمین جشنواره زمستانی استان همدان در آرامگاه بابا طاهر برگزار شد. 
\n

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی همدان، ظهر جمعه 10 بهمن ماه 1393 نخستین برنامه ویژه بابا طاهر خوانی همزمان با برگزاری هشتمین جشنواره زمستانی در همدان آرامگاه بابا طاهر برگزار شد. آرامگاه بابا طاهر یکی از زیباترین میادین شهر همدان به شمار می رود و در اطاراف مقبره این شاعر بزرگ اشعار وی به لهجه همدانی دور تا دور مقبره هکاکی شده است. استان همدان به عنوان یکی از استان های هدف گردشگری در کشور، جایگاه بزرگان و ادبا و علما و شاعرانی مشهوری بوده و هست که هر کدام زبان زد خاص و عام هستند.

این برنامه به منظور زنده نگه داشتن آثار معنوی همچون شعر از گذشتگان برگزار شده است.

یکی از اهداف برگزاری جشنواره زمستانی همدان شناساندن همدان و آثار و میراث فرهنگی آن به گردشگران است، همدان سبقه فرهنگی سه هزار ساله دارد و وجود شعرای مختلف در این خطه گویایی فرهنگی غنی این مرزو بوم است.
این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم و شاعران و پیشکسوتان و جوانمان استان همدان همراه با اجرای موسیقی سنتی در آرامگاه بابا طاهر برگزار شد.

این برنامه در طول یک ماه برگزاری جشنواره زمستانی هر هفته برگزار می شود. این مراسم با همکاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان همدان و انجمن ادبی روز های جمعه در آرامگاه بابا طاهر برگزار می شود .

انجمن ادبی صبح های بابا طاهر قدمتی دیرینه در استان همدان دارد و از سال ۱۳۸۷ با تشکیل هیت امنایی برای این انجمن از سوی میراث فرهنگی این انجمن به شکل مدرن و امروزی اقدام به برگزاری برنامه های بابا طاهر خوانی کرده است.
مسولیت این انجمن در حال حاضر با شاعر پیشکسوت استان همدان مسعود مسرور است.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 139311114