اجرای سنت‌های قصه گویی در همایش ملی میراث روایی

همایش ملی میراث روایی که توسط پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، برگزار می شود ، با اجرای سنت های قصه گویی و پخش صدای راویان افسانه های ایرانی همراه خواهد بود .

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، علیرضا حسن زاده رییس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اعلام این خبرگفت: آیین گشایش همایش با سخنرانی رییسان عالی و افتخاری این همایش سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و حجت الاسلام سید حسین شاه مرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور همراه خواهد بود.

او با اشاره به برگزاری همایش در روزهای هفدهم و هجدهم اسفند در سالن موزه ملی افزود: در این همایش همچنین تفاهم نامه ای میان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و شورای فرهنگ عمومی کشور به منظور انجام فعالیت های علمی و فرهنگی مشترک منعقد خواهد شد.

حسن زاده تصریح کرد: در بخش دوم روز اول از برگزاری این همایش 10سخنرانی علمی در 2پنل ارائه خواهد شد که این بخش نیز با اجرای سنت های قصه گویی و پخش صدای راویان افسانه های ایرانی در دهه های گذشته همراه خواهد بود.
رییس پژوهشکده مردم شناسی با اشاره به برنامه های روز دوم همایش تصریح کرد :روز دوم نیز با ارائه 10سخنرانی و اجرای سنت های اصیل قصه گویی ایرانی همراه است .

به گفته او بخش اختتامیه این همایش با  قصه سرایی همراه است .

وی اظهار داشت:دربخش های جانبی همایش شاهد برپایی  نمایشگاه\" افسانه به قلم نقش و نقاشی \"هستیم که در دوبخش جداگانه ،طراحی حرفه ای افسانه های ایرانی و نقاشی کودکان از افسانه های ایرانی به نمایش در می آید.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393121334