217 مرکز اقامتی اردبیل میزبان مسافران نوروزی است

سرپرست معاونت گردشگری استان اردبیل گفت: 217 مرکز اقامتی با 12 هزار و 300 تخت در خدمت مسافران و گردشگران نوروزی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، قادر تقی زاده با بیان این مطلب گفت: در راستای انجام هماهنگی های لازم با جامع مراکز اقامتی جهت آماده سازی برای استقبال از گردشگران نوروزی، هم اکنون 28 هتل، 86 هتل آپارتمان، 98 مهمان پذیر، 3 کمپینگ اقامتی و 2پانسیون میزبان مسافران و گردشگران نوروزی است.
وی با بیان اینکه استان اردبیل از نظر تعداد مراکز اقامتی، رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است، بیان داشت: علاوه بر مراکز اقامتی، برای خانه هایی با عنوان \"خانه مسافر\" در شهرهای سرعین، نیر و بیله سوار مجوز صادر شده تا به صورت موقت در ایام پیک سفر در خدمت مسافران نوروزی باشند.
تقی زاده، تعداد دفاتر خدمات مسافرتی این استان را 30 دفتر عنوان کرد که مجوز هفت مورد آن در سال جاری صادر شده است، یادآور شد: 21 دفتر مرکز پذیرایی و 8 مجتمع رفاهی بین راهی در سال جدید 
آماده ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی است.
وی از رونمایی سایت پورتال جامع مراکز اقامتی پیش از آغاز ستاد اجرایی خدمات سفر استان خبر داد و افزود: فهرست مراکز اقامتی و نرخ آنان علاوه بر اینکه در سایت اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل  موجود است به صورت بنر در سطح شهر به ویژه اردبیل و سرعین نصب خواهد شد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه فهرست اسامی مراکز اقامتی توسط جامع مراکز اقامتی در قالب بروشور مهیا شده، افزود: این بروشورها در محل ستادهای مرکزی و شهرستان ها و پایگاه های اطلاع رسانی در اختیار گردشگران نوروزی قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه اضافه کرد: همچنین فهرست شماره تماس و نرخ های مراکز اقامتی به سه زبان انگلیسی، آذری و فارسی در هر مرکز اقامتی نصب شده است.
سرپرست معاونت گردشگری استان در پایان با اشاره به اعلام شماره تلفن های سامانه تلفنی و پیامکی ستاد مرکزی خدمات سفر به جامع مراکز اقامتی به صورت مکتوب، بیان داشت: مراکز اقامتی ملزم به نصب این شماره تلفن ها در کنار نرخ های خود  هستند.

انتهای پیام/

کد خبر 1393122616