چهار اثر طبیعی ایلام در فهرست آثار ملی به ثبت رسید

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام از ثبت چهار اثر طبیعی در فهرست آثار ملی خبر داد . 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان ایلام، \"عبدالمالک شنبه زاده \"مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری ایلام با بیان این مطلب افزود : این آثار طبیعی شامل آبشار اما، زمین لغزش کبیرکوه، درختان کهنسال قلعه سام و غار آقامیر است.

وی ادامه داد: پیش از این تنها دو اثر طبیعی استان ایلام شامل دریاچه دو قلوی سیاه گاو آبدانان و درختان کهنسال سرو روستای بانسر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده بود. 

شنبه زاده با اشاره به اینکه تعداد آثار طبیعی ثبت شده ایلام در فهرست آثار ملی به شش اثر افزایش یافت، اظهار کرد: این استان با توجه به طبیعت بسیا زیبا و بکر، ظرفیت بالایی برای ثبت آثار طبیعی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام گفت: آثار طبیعی منحصربفردی در این استان وجود دارد که به علت اینکه جزو مناطق حفاظت شده هستند، امکان ثبت آنها در فهرست آثار ملی وجود ندارد.

شنبه زاده افزود: هم اکنون 70 پرونده آثار تاریخی، 9 پرونده میراث ناملموس، دو پرونده آثار طبیعی و سه پرونده آثار منقول استان برای ثبت در فهرست آثار ملی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: بیش از یک هزار و 500 جاذبه گردشگری در استان ایلام شناسایی شده که در مجموع 745 اثر شامل آثار تاریخی، طبیعی و معنوی ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 139312262