برگزاری جشنواره نوروزی تهران در مجموعه فرهنگی سعدآباد

 جشنواره نوروزی تهران با هدف معرفی آداب و رسوم اقوام مختلف ایرانی در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛ یوسف منصور زاده مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباددر نشست خبری با خبرنگاران گفت: این جشنواره با هدف معرفی فرهنگ، آداب و رسوم اقوام ایرانی در قالب نمایش تولیدات فرهنگی و اجرای موسیقی محلی برگزار می شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص احتمال آسیب رسیدن به فضای تاریخی مجموعه با برگزاری چنین جشنواره هایی عنوان کرد: جشنواره نوروزی تهران هیچ آسیبی به بناهای تاریخی و فضای سبز مجموعه سعدآباد وارد نمی‌کند.

منصورزاده افزود: این جشنواره اطلاعات فرهنگی و تاریخی بسیاری را درمورد اقوام مختلف کشور در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.

منصورزاده با اشاره به برنامه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برای تعطیلات نوروز ادامه داد: این مجموعه عظیم و بی نظیر با داشتن 16 موزه مختلف در تلاش است فرهنگ جامعه و 120 سال از تاریخ کشور را به مردم معرفی کند و در این زمینه نیازمند کمک اصحاب رسانه است.

محمد حیدری مدیر روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد نیز اظهار داشت: در این مجموعه فرهنگی به عنوان نگین سبز گردشگری در تهران و شهرستان شمیرانات مانند سالهای  گذشته با تمهیدات لازم کارهای زیربنایی بسیار مفیدی برای پذیرایی از گردشگران نوروزی انجام شده است.

وی افزود: از یکصد و 10 هکتار فضای این مجموعه فرهنگی، یکصد هکتار به فضای سبز اختصاص دارد که خشکسالی سال جاری تاثیرات نامناسبی را بر فضای سبز این مجموعه برجای گذاشته بود که با تلاش همکاران توانستیم بر بسیاری از این مشکلات فائق آییم.

حیدری، تعویض و بهسازی تابلوهای راهنما، تعویض آب نماها و بهسازی سرویس های بهداشتی، باغ راهها ، رنگ آمیزی محیطی و مرمت بسیاری از ساختمانهای کاخ موزه ها و واحدهای ساخنمانی  اداری را از جمله اقداماتی عنوان کرد که برای پذیرایی شایسته تر از میهمانان نوروزی در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد انجام شده است.

مدیر روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد گفت: مسئولان و راهنمایان  موزه های این مجموعه آمادگی دارند که روزانه از 16 هزار گردشگر در تعطیلات نوروز استقبال کنند.

وی با بیان اینکه قیمت بلیت موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در نوروز 94 هیچ تغییری نخواهد کرد، افزود: تمامی موزه‌های این مجموعه برای دسترسی سریع گردشگران به فروش الکترونیک بلیت مجهز شدند.

انتهای پیام/

کد خبر 1393122729