مدیر کل میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در برنامه زنده تلویزیونی آی ایشیقی حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی،  جلیل جباری مدیر کل این اداره با تشریح برنامه های فرهنگی این اداره کل،  اظهار داشت: تکثیر و توزیع  فیلمهای مستند جاذبه های گردشگری،  نرم افزارهایی معرفی استان ،  بروشورهایی به زبان های فارسی و انگلیسی  از جمله اقلام تبلیغاتی است که در تعطیلات نوروزی در دسترس عموم مردم قرار می گیرد.

وی گفت: 100هزار نسخه نقشه راهنمای گردشگری و بسته های سفر توسط این اداره کل آماده و چاپ شده و در دسترس مسافران نوروزی که این استان را برای سفرهای خود انتخاب کرده اند قرار می گیرد.

جباری با بیان اینکه  در حال حاضر آذربایجان غربی دارای 4 شهر بسیار مهم از لحاظ گردشگری است افزود: ماکو، خوی،  تکاب و ارومیه‌ جزو شهرهای مصوب تاریخی فرهنگی بوده  که در بسته‌ها و نقشه های سفری که توسط این اداره کل تهیه و در دسترس مسافرین قرار می گیرد مورد تاکید قرار گرفته‌اند.

وی افزود: 10 مورد نمایشگاه صنایع دستی  در شهرهای مختلف استان با 140 غرفه  ترتیب یافته که  حاوی صنایع دستی بومی استان می باشد.

وی با اشاره به راه اندازی اتوبوس‌های گردشگری در شهرستان‌‌های مختلف آذربایجان‌غربی اظهار کرد: اتوبوس‌های ویزه گردشگری که سال قبل در ارومیه به اجرا در آمده بود  امسال  در برخی از شهرهای استان از جمله خوی و نقده راه اندازی و در خدمت مسافرین نوروزی خواهند بود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری آذربایجان غربی گفت: از جمله نکات بسیار مهم و قابل توجهی که لازم است مورد توجه مسئولین قرار گیرد کمبود امکانات حمل و نقل هوایی و ریلی در استان است که رسیدگی به این امر  نیازمند تعامل و همکاری دستگاههای ذیربط می باشد.

وی با تاکید بر معرفی جاذبه‌های گردشگری استان اظهار کرد: تخت سلیمان و قره کلیسا از جمله آثاری هستند که 6 برابر بیشتر از سایر آثار تاریخی استان، بازدید کننده خارجی دارند و لازم است که مورد توجهی بیشتری قرار گیرند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در پایان با اشاره به محوریت موضوع گردشگری در توسعه استان گفت: انتظار می‌رود  مردم و مسئولین با رویی گشاده از مسافرین نوروز ی استقبال کرده تا شاهد  رونق گردشگری در  استان باشیم.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 139312295