نقش برجسته هاي بنديان اسنادي از تاريخ شكوهمند ايرانيان است

معاون رییس جمهور و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست در بازدید از پایگاه بندیان درگز: نقش برجسته های بندیان درگز اسنادی از هویت پرافتخار وتاريخ شکوهمند ایرانیان است.

به گزارش روابط عمومي دبيرخانه ستاد اجرايي خدمات سفر استان خراسان رضوي، معصومه ابتكار در سفر به شهرستان درگز با حضور در محوطه تاريخي بنديان درگز از اين محوطه باستاني بازديد كرد.
وي در اين بازديد گفت: آتشکده و نقش برجسته های کشف شده در بندیان درگز بسیار زیبا ، ظریف و دارای پیامهای آموزنده بسیاری به بازدید کنندگان می باشد.
ابتکار با اظهار شگفتی از اینکه تاکنون چنین گچبری هایی با موضوعات واقع گرایانه که بیانگر زوایایی از تاریخ ملموس دوره ساسانی باشد مشاهده ننموده است ارزش این نقش برجسته های و آثار خط و کتابت منقوش بر دیواره های تالار اصلی نیایشگاه را اسنادی از هویت پر افتخار و شکوهمند ایرانیان در طول تاریخ دانست و خواستار معرفی بیشتر این اثر ارزشمند تاریخی در سطح ایران و جهان شد.
وي افزود: اين جاذبه هاي زيباي تاريخي بهترين فرصت براي جذب گردشگران داخلي و خارجي و معرفي عظمت و شكوه تاريخ و تمدن ايرانيان است.
معاون رئيس جمهور هم چنين در اين سفر بعد از بازديد از محوطه تاريخي بنديان درگز از نمایشگاه های نوروزی شامل غرفه هاي صنایع دستی و عکس جاذبه های تاریخی و گردشگری و حیاط وحش بازديد كرد.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1395010710