در نظر سنجی اولیه، 98 درصد پایتخت نشیان خواستار موزه تهران شدند

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: با انجام یک نظر سنجی اولیه از 100 تن از شهروندان که برای اولین بار به موزه ملی آمده بودند و از نمایشگاه تهران کهن شهر من بازدید کردند 98 نفر خواستار ایجاد یک موزه تخصصی برای استان تهران شدند.

 

رجبعلی خسروآبادی افزود : در یک سوال چهار گزینه ای ساده از شهروندان پرسیده شده که از بین گزینه های1ایجاد موزه تخصی تهران 2. ایجاد یک مجموعه ورزشی 3. ایجاد یک پل شهری 4. یک کتابخانه و مجموعه فرهنگی کدام را را الویت تهران می دانید که 98 تن گزینه «ایجاد موزه تخصصی برای شهر تهران»را انتخاب کردند.

 

وی با بیان اینکه تقریبا هزینه تاسیس هر یک از موارد چهارگانه سوال برای مجموعه مدیریت شهری به یک اندازه است، گفت :اگر خواسته دوستداران میراث فرهنگی در ایجاد یک موزه تخصصی برای تهران را به یک خواسته منطقی تبدیل کنیم آن وقت می توانیم به عنوان یک مطالبه عمومی طرح ایجاد یک موزه تخصصی برای پایتخت را به شورای شهر تهران ارائه کنیم.

 

وی ادامه داد: از هشت فرودین ماه فرم نظر سنجی به همه بازدید کنندگان نمایشگاه تا آخر فروردین ماه ارائه می‌شود تا نتایج تحلیلی قابل دفاع آن به عنوان یک خواسته عمومی به شورای شهر ارسال شود.

 

خسروآبادی با تاکید بر این‌که شورای شهر تهران، شورای شهرداری نیست بلکه شورایی برای نظارت و مطالبه حقوق شهروندان در همه ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی،محیط زیست است، افزود: نیاز موزه برای شهری با این اشیای تاریخی ارزشمند یک مطالبه عمومی است.

 

خسروآبادی همچنین نگاه ملی به برنامه های میراثی پایتخت را عاملی دانست که باعث مغفول ماندن بسیاری از اقدامات استانی در سال های گذشته در حوزه میراث فرهنگی شده است.

 

وی با تاکید بر این‌که اگر هویت تاریخی تهران به درستی به شهروندان معرفی شود قطعا ایجاد موزه به یک مطالبه عمومی تبدیل خواهد شد؛ افزود: برگزاری این نمایشگاه در ایام عید بهترین زمان برای معرفی هویت تاریخی تهران به شهروندان بودچون تا پنجم فروردین ماه 6 هزار نفر از نمایشگاه تهران کهن شهر من در طبقه دوم موزه ملی بازدید کرده اند.

 

گفتنی است 112 قلم شی نفیس از هزاره ششم پیش از میلاد تا سده هفتم هجری قمری حاصل از کاوشهای باستانشناسی در مناطق مختلف تهران از جمله منطقه قیطریه ، دروس ، مولوی چشمه علی در نمایشگاه تهران کهن شهر من  تا پایان فروردین ماه به نمایش گذاشته شده است .

\"\"

انتهای پیام/

کد خبر 1395010712