مدیرعامل صندوق احیاء و مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد با محوریت افزایش همکاری‌ها و هم افزایی‌های میان بخشی با یکدیگر دیدار کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، محمدرضا پوینده مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی و محمد مهدی شرافت مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد با محوریت افزایش همکاری‌ها و هم افزایی‌های میان بخشی با یکدیگر دیدار کردند. محمدرضا پوینده، در این نشست تصریح کرد: با توجه به تعداد بالای بناهای تاریخی یزد که در لیست مزایده‌های این صندوق قرار دارد، همکاری های میان بخشی میان صندوق و این اداره کل می تواند در این حوزه راهگشا باشد.
وی با تأکید بر اینکه یزد یکی از استان‌های دارای ظرفیت منحصر به فرد در زمینه بناهای تاریخی آماده واگذاری است، ادامه داد: هم اکنون ارتباط خوبی میان میراث فرهنگی یزد و صندوق احیاء وجود دارد که تقویت ارتباط میان حوزه‌های مختلف از جمله حوزه‌های کارشناسی می تواند در پیشبرد اهداف مشترک نقش بسزایی داشته باشد.
در ادامه این نشست، محمد مهدی شرافت، یادآور شد: با توجه به پتانسیل بالای موجود در ابنیه تاریخی یزد، حجم فعالیت‌های مرتبط این اداره کل با صندوق احیاء حجم متناسبی است که استمرار این فعالیت‌ها می تواند اهداف عالیه دولت را در این زمینه مرتفع سازد.
وی همچنین تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد تلاش دارد با جذب سرمایه‌گذاران استان، صندوق احیاء را در انجام وظایف خطیر خود یاری کند چرا که تحقق این وظایف محوله سبب ارتقاء مجموعه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواهد بود.
همچنین در این نشست مشترک نقاط ضعف و قوت همکاری های مشترک در زمینه واگذاری ها و احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گفت و طرفین ابراز امیدواری کردند که با پیگیری های مستمر آتی نقایص هر چه سریع تر مرتفع و نقاط قوت تقویت شوند.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1395012517