برگزاری نمایشگاه \"لیتوگرافی صنعت فراموش شده\" در موزه جهان نما

به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه مجموعه تصاویر لیتوگرافی (چاپ سنگی) از جامعه ایران در قرون گذشته در موزه جهان نما مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در معرض دید عموم قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به مناسبت روز جهانی موزه مجموعه‌ای برگزیده از چاپ سنگی که نشانگر جامعه ایرانی در دوران گذشته است به نمایش گذاشته شده است. 
در این آثار، هنرمندان با بهره‌گیری از تکنیک چاپ، در نهایت ظرافت، خالق آثاری هوشمندانه برای بیان موضوع هستند که تاثیری ژرف و نافذ در بیننده خواهدگذاشت.
بر اساس این گزارش آثار به نمایش درآمده حاوی اطلاعات متنوع و ارزنده‌ای از طبقات مختلف اجتماعی ایران است که جدا از داده‌های جامعه شناسی و مردم شناسی اطلاعات تکنیکی و سابقه صنعت چاپ را نیز بازگو می‌کنند.
آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه در کارگاههای قدیمی چاپ سنگی ¬چون چاپخانه  Engelman،Hullmandel، Giraldon-Bovinet، Franz von lippeheide، Pauquet Frerer  در کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان به چاپ رسیده است. 
گفتنی است این مجموعه از سوی امیر عباس هویدا (نخست وزیر دوران پهلوی دوم) به خانواده پهلوی اهدا شده است.   
علاقه مندان جهت دیدن نمایشگاه یاد شده می توانند 29 اردیبهشت تا 4 خرداد ماه همه روز ه از ساعت 8:30 تا 17:30 به موزه جهان نما مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در تهران، میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند و مجموعه تا ساعت 18:30 فعال است.

انتهای پیام/

کد خبر 139502298