کودکان تهرانی در زیر سیاه چادرها

دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به مناسبت هفته میراث فرهنگی برنامه های ویژه ای از جمله حضور در زیر سیاه چادرهای عشایری برای کودکان اجرا کرد.

 به گزارش پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، لیلا کفاش زاده مسئول دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه با اعلام این خبرگفت : فضای سبز موزه نیاوران ، معماری قاجاری ، مولاژ کتیبه های دوران مختلف ، سفر در زمان و ....جذابیت خاصی را برای کودکان ایجاد کرده بود.
 وی افزود: گروه رازگردونه قصه نمکی ازقصه های بسیار قدیمی ایرانی را درفضای زیبا و دوست داشتنی چادر عشایری برای کودکان اجرا کرد.
 مادر نمکی در این برنامه گفت وگو بانمکی را با لهجه شیرین بختیاری انجام داد و این درحالی بود که نمکی و مادرش لباس های زیبای بختیاری برتن داشتند.
 کفاش زاده ایستگاه بعدی درنظر گرفته شده برای کودکان را باغ کتیبه ها و کتیبه ای سخنگو اعلام کرد و افزود: دراین برنامه کتیبه سخنگو داستان زندگی خودش را تعریف کرده و از کودکان خواست تا آنها هم کتیبه های خود را درست کنند.
 کودکان نیز در زیر نور آفتاب برروی گل های از پیش آماده شده نقشی به یادگار حک کردند.
 این پژوهشگر ابراز امیدواری کردکه موزه ها در طول سال برنامه هایی برای کودکان در نظر بگیرند و این برنامه ها به چند مناسبت محدود نشود.
  

انتهای پیام/

کد خبر 1395030521