اولین دوره کلاس های آموزش موزه داری ویژه کودکان امروز یکشنبه 24 مرداد ماه در مرکز برنامه ریزی بازدید هدفمند کودکان و نوجوانان در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سعدآباد؛ این دوره آموزشی با حضور کودکان در رده سنی 6 تا 14 سال  با هدف پرورش کودکان ونوجوانانی که دوست داران موزه و میراث فرهنگی باشند و نیز آشنایی با فرهنگ و تاریخ ایران زمین برگزار گردید. 
بنا بر این گزارش آشنایی با مفاهیم موزه و موزه داری ، شناخت  نخستین موزه در جهان و ایران و همچنین آشنایی با تاریخ کاخ سعد آباد از جمله دروس این دوره بود و در پایان کودکان تحت عنوان دوست داران موزه و میراث فرهنگی از کاخ سبز و موزه برادران امیدوار بازدید کردند. 
گفتنی است مرکز برنامه ریزی بازدید هدفمند کودکان و نوجوانان در مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد، به منظور آموزش  و آشنایی کودکان و نوجوانان  با مفاهیم موزه و میراث فرهنگی و در راستای اهداف  آموزشی خود دوره های  موزه شناسی و موزه داری ویژه کودکان برگزار میکند. دوره های آموزشی مذکور تحت عناوین مختلفی چون آشنایی با میراث فرهنگی، آشنایی با موزه و انواع آن، آشنایی با مردم شناسی  و آیین ها و مراسم فرهنگی، آموزش راهنمایی در موزه، بازدید از موزه ها و واحدهای مجموعه سعدآباد و تور طبیعت گردی در سعدآباد توسط اساتید مجرب در امر موزه داری در روزهای یکشنبه هر هفته برگزار میگردد. این دوره های آموزشی برای عموم رایگان بوده و علاقمندان میتوانند جهت ثبت نام کودکان در گروه سنی 6 تا 14 سال و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 27940529 تماس حاصل فرمایند.

.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 139505249