توسعه همه‌جانبه گیلان در سایه هم‌گرایی گیلانیان نام‌آور

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان اجرای نشست‌های توسعه‌محور از سوی گیلانیان مقیم تهران را گامی در جهت ارتقای جایگاه استان در سطح ملی و توسعه اصولی در کشور خواند.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان، گردهمایی و دیدار عیدانه تشکل گیلانیان مقیم تهران در موزه میراث روستایی گیلان برگزار شد.

در این نشست که با حضور کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا، محمدصادق حسنی نماینده مردم رشت و برخی از نمایندگان ادوار گذشته مجلس‌شورای‌اسلامی در موزه روستایی برگزار شد، مباحث کلیدی در حوزه توسعه پایدار استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 رضا علیزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان در این نشست با ابراز خرسندی از حضور گیلانیان در صحنه‌های تاریخ‌ساز و کرسی‌های تصمیم‌گیری کلان بر لزوم همگرایی بیشتر اندیشه‌ها جهت شکوفایی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی و اقتصادی استان تاکید کرد.

او با بیان اینکه پشتیبانی گیلانیان نام‌آور در سطوح ملی و منطقه‌ای موجبات تعالی همه جانبه استان را فراهم می‌آورد، نشست‌های هم‌اندیشی با محوریت گیلان را اثربخش خواند و گفت: «با اجرای این نشست‌ها می‌توان در جهت ارتقای جایگاه استان در سطح ملی و توسعه اصولی درکشور گام برداشت.»

 این مسئول مساعدت و همیاری گیلانیان را عنصری مهم برای تبدیل شعارهای ایده‌آل گرایه به عمل خواند و اظهار امیدواری کرد: «ائتلاف فکری گیلان دوستان این استان را به قطبی ممتاز در کشور تبدیل خواهد کرد.»

 علیزاده تقدیر از شخصیت‌های برجسته گیلان در موزه میراث روستایی طی سال 95 را مورد بحث قرار داد و بیان داشت: «ارج‌ نهادن به شخصیت والای گیلانیان نام‌آور در موزه میراث روستایی به‌عنوان قطب برجسته تاریخی، تمدنی و طبیعی استان گامی در مسیر هویت سازی فرهنگی‌ است.»

انتهای پیام/

کد خبر 139601044