نشست تخصصی بررسی تکنیک‌ها و روش‌های ساخت شیشه در موزه آبگینه برگزار شد

نشست تخصصی «بررسی تکنیک‌ها و روش‌های ساخت شیشه از گذشته تاکنون» به‌همراه آیین گشایش نمایشگاه اشیای تاریخی و آثار شیشه‌گران معاصر با عنوان «آبگینه میراث ماندگار» در موزه آبگینه و سفالینه‌های ایران برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی موزه آبگینه، این نشست با حضور رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران، جمعی از مسئولان، استادان دانشگاه، محققان، دانشجویان و هنرمندان شیشه‌گر برگزار شد.

این نمایشگاه در محل تالار سمعی‌بصری و گالری موزه آبگینه تا اول خرداد از ساعت ۹ تا ۱۹ دایر خواهد بود.

همچنین کارگاه‌های آموزشی در تاریخ‌های 19، 21، 24 و 28 اردیبهشت از ساعت ۱۰ تا ۱۲ به‌شرح زیر در این موزه برگزار خواهد شد.

کارگاه آموزشی قالب‌گیری برای ریخته‌گری و همجوشی شیشه 19 اردیبهشت، کارگاه تراش روی شیشه 21 اردیبهشت، شیشه‌گری حرارت مستقیم و آموزش مهره و کوزه‌های آنفوراشکل و ظروف کوچک شیشه‌ای 24 اردیبهشت، و کارگاه کودک و آبگینه در 28 اردیبهشت 96 برگزار می‌شود.

کارگاه «منِ سفالگر» برای کودکان در موزه آبگینه برگزار شد

همچنین کارگاه «من سفالگر» برای کودکان و با هدف آشنایی هر چه بیشتر آن ها با سفالگری و صنایع‌دستی در موزه آبگینه برگزار شد.

در این کارگاه ۲۷ کودک پیش‌دبستانی به‌صورت گروه‌های پنج‌نفره به‌همراه یک تسهيلگر در موزه به مشاهده‌گری پرداختند و در محوطه باز موزه با گل کار کردند.

این کارگاه با سرپرستی ریحانه جمالی‌هنجنی، طراح دوره «راهنمای تخصصی گردشگری کودکان»، اجرا شد.

یکی از اهداف مهم موزه آبگینه بسترسازی برای کارگاه‌های مرتبط با میراث‌فرهنگی برای کودکان و نوجوانان به‌منظور آشناسازی آن‌ها با این حوزه در موزه است.

انتهای پیام/

کد خبر 1396021926