آثار نادیده مخازن از امروز در کاخ نیاوران به‌نمایش درآمد

تعدادی آثار موزه‌ای جدید که تا‌کنون در معرض دید قرار نداشتند از مخازن خارج و در موزه جهان‌نمای کاخ نیاوران به‌نمایش گذاشته شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران، موزه جهان‌نما، در پی برگزاری نمایشگاه «نادیده‌ها از مخازن» با محتوای نمایش آثار شاخص هنرمندان به‌صورت دوره‌ای، چهار تابلو از هنرمندان معاصر داخلی و خارجی را از امروز 19 اردیبهشت 96 در معرض دید قرار می‌دهد.

مسعود عربشاهی، حسین زنده رودی، ناصر اویسی و الکساندر کالدر هنرمندانی هستند که آثارشان از مخزن خارج شده و به‌نمایش عموم درآمده است.

موزه جهان‌نما آثار بسیار نفیس و متنوعی از تمدن‌های چندهزارساله تا هنرهای مدرن و کلکسیونی از آثار هنری اهدایی یا خریداری‌شده ایرانی و خارجی در دوران پهلوی را با دو معیار تنوع و نفاست آثار هنری و همچنین گستره زمانی خلق آن‌ها در خود جای داده است.

در این موزه آفرینه‌هایی که هزاران سال با یکدیگر اختلاف‌سن دارند از تمدن‌های تاریخی سیلک، موشیکا، حاشیه نیل و خاور دور، در کنار آثاری از نام‌آوران هنر معاصر جهان همچون آمادئو مودیلیانی، پابلو پیکاسو، پل گوگن، کامیل پیسارو، لوئی والتا و ادگار دگا، و از پیشگامان هنر نوگرای ایران همچون حسین زنده‌رودی، پرویز تناولی، بهمن محصص، پرویز کلانتری، مسعود عربشاهی و سهراب سپهری در معرض دید قرار دارند.

انتهای پیام/

کد خبر 1396021931

برچسب‌ها