ثبت بیش از 70هزار بازدید از موزه‌های سعدآباد

هم‌زمان با فرا رسیدن 28 اردیبهشت 96، روز جهانی موزه‌ها و بزرگداشت هفته میراث‌فرهنگی، 70هزار نفربازدید از موزه‌های مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد صورت گرفت.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، در این روز بیش از 10هزار نفر وارد این مجموعه شدند و با احتساب متوسط بازدید هفت موزه از 17 موزه و کاخ‌موزه این مجموعه برای هر نفر، در سرجمع آماری، 70هزار نفر‌بازدید از موزه‌ها و کاخ‌موزه‌های مجموعه سعدآباد در این روز صورت گرفت.

در این روز بازدید از کلیه موزه‌های مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد برای گردشگران رایگان بود و سعدآباد از ساعت 9 صبح تا ساعت 19 پذیرای خیل بازدیدکنندگان مشتاق و علاقه‌مندان بود و با استقبال بی‌نظیر بازدیدکنندگان مواجه شد.

همچنین موزه میرعماد سعدآباد با برنامه‌های فرهنگی و هنری ویژه میزبان گردشگران بود.

با توجه به برپا بودن نمایشگاهی از منتخب آثار شاهنامه فردوسی قرن 9 قمری، موزه خط و کتابت میرعماد در روز پنجشنبه 28 اردیبهشت با ارائه برنامه‌های آموزشی و راهنمایی مناسب به بازدیدکنندگان، توزیع بروشورهای دوزبانه و پخش فیلم‌های آموزشی خوش‌نویسی استادان معاصر ایران از بازدیدکنندگان استقبال کرد.

ضمن اینکه با هدف تقویت ارتباط با خوش‌نویسان، اطلاعات مصور و مکتوب تحقیقاتی و پژوهشی پیرامون تاریخ هنر خوش‌نویسی در ایران به‌آدرس الکترونیکی علاقه‌مندان ارسال شده و اخبار کلیه رویدادهای فرهنگی روز جهانی در موزه میرعماد در گروه‌ها و شبکه‌های مجازی هنرمندان این عرصه به‌اشتراک گذاشته شد.

مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد با 17 موزه و کاخ‌موزه همه‌روزه به‌جز ایام سوگواری در نیمه اول سال از ساعت 9 تا 19 پذیرای علاقه‌مندان به تاریخ، فرهنگ و هنر ایران زمین و گردشگران داخلی و خارجی است.

انتهای پیام/

کد خبر 139602302