توضیح اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان تهران درخصوص آرامگاه ملک‌المتکلمین

اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تهران امروز جمعه 19 آبان 96 درخصوص آرامگاه ملک‌المتكلمين و وضعیت آن توضیحاتی را ارائه و اعلام کرد پرونده مربوط به آن فردا مجددا پیگیری می‌شود.

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران اعلام کرد:

«با توجه به تخريب صورت گرفته به‌دست متصرف بنا، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تهران شكايتی را تنظیم کرد و نظريه كارشناسی مبنی بر محرز بودن تخلف متصرف در دادگاه مطرح شد. به‌دلیل به مفتوح بودن پرونده و عدم وصول حكم دادگاه به اداره‌كل میراث‌فرهنگی تهران، واحد حقوقی اداره‌کل میراث‌فرهنگی تهران مجددا فردا شنبه اين موضوع را پيگيری می‌‌‌كند.

در سال ٩٣ تفاهم‌نامه‌ای بين شورای شهر، اداره‌کل ميراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، سازمان زيباسازی و شهرداری تهران مبنی بر مشاركت در مرمت منعقد شد. همچنین طرح مرمت در جلسات مشترک مصوب شد اما با توجه به تصرف ملک و اجرا نشدن عمليات با توجه به وجود متصرف بودن بنا انجام نشد. متصرف بنا سندی در اختیار داشت که دارای تأييديه وارثان ملک بود، البته اين موضوع ازسوی وراثی كه در جريان بودند رد شد. با توجه به وضعیت مالکیت بنا مقرر شد ملک از متصرف خريداری شود، چون سازمان زيباسازی شهر تهران نمی‌توانست از محل اعتبارات خود این ملک را خریداری کند اين مهم به عهده شهرداری منطقه گذاشته شد كه متأسفانه تاکنون هنوز محقق نشده است.»

انتهای پیام/

کد خبر 139608191