دومین جلسه «تفسیر غزلیات حافظ» در کتابخانه سعدآباد برگزار می‌شود

دومین جلسه از سلسله نشست‌های «تفسیر غزلیات حافظ» ازسوی استاد محمدرضا‌پور جعفری، نویسنده و پژوهشگر زبان‌شناسی امروز دوشنبه 29 آبان 96 در کتابخانه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می‌شود.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، این نشست دومین جلسه از سلسله نشست‌های تخصصی حافظ‌شناسی و تفسیر غزلیات حافظ است که به‌صورت یک جلسه در هر ماه در کتابخانه سعدآباد برگزار می‌شود.

نخستین محفل تفسیر غزلیات حافظ در 24 مهر 96 با حضور علاقه‌مندان در کتابخانه سعدآباد برگزار شد و طی آن استاد پور‌جعفری به بررسی رابطه حافظ با جوامع و انسان‌ها، نقد و بررسی تفاسیر مختلف از اشعار این شاعر برجسته و روخوانی و تفسیر یکی از غزلیات حافظ پرداخت.

خواجه شمس‌الدین محمد‌بن بهاءالدّین محمد حافظ شیرازی معروف به لسان‌الغیب، ترجمان الاسرار، لسان‌العرفا و ناظم‌الاولیا شاعر بزرگ سده هشتم ایران و یکی از سخنوران نامی جهان است. بیش‌تر شعرهای او غزل هستند که به غزلیات حافظ شهرت دارند. در قرون هجدهم و نوزدهم اشعار او به زبان‌های اروپایی ترجمه شد و نام او به‌گونه‌ای به محافل ادبی جهان غرب نیز راه یافت.

علاقه‌مندان می‌توانند امروز ساعت14 تا 16 برای شرکت در دومین جلسه «تفسیر غزلیات حافظ» به کتابخانه سعدآباد به نشانی میدان تجریش، میدان دربند، مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 1396082914