سرپرست صندوق احیا از بناهای تاریخی تبریز بازدید کرد

سرپرست صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای و اماکن تاریخی و فرهنگی همزمان با آغاز پیش‌رویداد «تبریز۲۰۱۸» از بناهای تاریخی این شهر، بازدید کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل ازروابط‌عمومی صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، در جریان بازدید سرپرست صندوق احیا که با همراهی ابوالفضل عبیدی مدیر فنی این صندوق انجام شد، پرهام جانفشان در کاروانسرای پیام بنای واگذار شده این صندوق به بخش خصوصی و خانه‌های تاریخی ناصح‌زاده، معبودی، سرخه‌ای، صلح‌جو و نعمت‌زاده شهر تبریز حضور یافت. 

مرمت کارونسرای پیام در حال حاضر به اتمام رسیده و آشپزخانه، رستوران و سالن پذیرایی آن تجهیز شده و تجهیز و مبلمان فضاهای اقامتی آن در حال اتمام است. 

بنای یادشده در ۳۵ کیلومتری جاده تبریز به مرند واقع شده و مدت قرارداد آن ۲۰ سال است که از این مدت ۲۳ ماه به‌عنوان مدت زمان مرمت بوده، ۱۸ سال نیز برای بهره‌برداری از بنا اختصاص یافته و تاکنون بالغ دو میلیارد برای مرمت این بنا هزینه شده است. 

از جمله مزیت‌های این بنا قرار گیری آن در محور مواصلاتی شرق به غرب ایران و واقع شدن در جاده ابریشم و مسیر پیوستن ایران به ترکیه و اروپاست.

انتهای پیام/

کد خبر 139610143