توریسم‌ درمانی فرصتی برای اشتغال‌زایی و رونق گردشگری کردستان

رئیس اداره نظارت و ارزیابی خدمات و دفاتر گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، توریسم‌ درمانی را فرصتی برای ارزآوری، اشتغال‌زایی و رونق گردشگری استان عنوان کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان، تیمور خالدی روز چهارشنبه ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۲  در جلسه کارگروه گردشگری سلامت استان در سنندج اظهار کرد: استان کردستان دارای نقاط قوت زیادی ازجمله مراکز درمانی و پزشکان متخصص، مناطق درمانی طبیعی، ارزان بودن خدمات پزشکی و هم‌مرز بودن و اشتراکات فرهنگی و زبانی با اقلیم کردستان عراق برای جذب گردشگران سلامت است.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی خدمات و دفاتر گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی کردستان با تأکید بر استفاده از ظرفیت گردشگران اقلیم کردستان عراق برای توسعه گردشگری استان افزود: فرصت مناسبی است که بخشی از گردشگران عراقی با ورود به کشور، در کردستان بمانند و افرادی هم که قصد سفر به استان‌های دیگری دارند برای آنان برنامه‌ریزی شود.

او با بیان اینکه هم‌اکنون ۶ دفتر خدمات مسافرتی دارای پروانه بهره‌برداری در استان مجری برگزاری تورهای گردشگری سلامت هستند، عنوان کرد: باید با هماهنگی و فعالیت آژانس‌ها و دفاتر، برای مسافرانی که با اهداف گردشگری سلامت و یا تفریح وارد کشور می‌شوند، در بدو ورود و  در استان کردستان برنامه سفر تعریف کنیم.

خالدی یادآور شد: امید است با برگزاری نشست‌های تخصصی و کارشناسی و اجرای الگوی عملیاتی و راهبردی گردشگری سلامت بتوانیم در راستای توسعه گردشگری استان گام‌های محکمی برداریم.

انتهای پیام/

کد خبر 1402062301383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha