عکاسی از آثار گنجینه گروه پژوهشی هنرهای سنتی

به منظور ثبت آثار در راستای برگزاری نمایشگاه و تدوین کتاب، پروژه عکاسی حرفه‌ای از مجموعه آثار گنجینه گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری درحال انجام است.

به گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، در این پروژه با هدف مهیا کردن امکان بهره‌برداری از تصاویر در قالب‌های مختلف همچون نمایش سه بعدی ، آثار از زوایای مختلف عکاسی می‌شود.

در پروژه عکاسی از آثار گنجینه گروه پژوهشی هنرهای سنتی، زهرا پلاسعیدی امین اموال فرهنگی و زهرا شهروز وند عکاس همکاری دارند.

در گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، هنرمندان در کارگاه‌های پژوهشی سفال و کاشی، زری‎بافی، قلمزنی، منبت، معرق، خاتم، سازسازی، نگارگری، خوشنویسی و... طبق اصول بازیابی شده از پژوهش‌های به عمل آمده، به خلق آثار فاخر و اصیل می‌پردازند.

در عین‌حال نیز گروهی از اعضای هیئت علمی و کارشناسان پژوهشی خبرۀ پژوهشگاه در بخش امور پژوهشی این گروه،  مشغول تکمیل طرح‌های موظفی و همچنین تحقیق در خصوص دغدغه‌های پژوهشی موجود و مرتبط با مباحث این مرکز هستند.

گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری دارای دو بخش هنری و پژوهشی است، که کارگاه‌های پژوهشی و حفظ و احیاء تحت نظر بخش هنری و پنج گروه پژوهشی شامل «گروه پژوهشی هنرهای صناعی»، «گروه پژوهشی بافت‌های سنتی و هنرهای وابسته به آن»، «گروه پژوهشی کتابت و نگارگری»، «گروه پژوهشی نمایش و موسیقی نواحی و سنتی» و «گروه پژوهشی مبانی نظری و زیبایی‌شناسی هنرهای سنتی»  تحت نظر بخش پژوهشی هستند.

انتهای پیام/

کد خبر 1402090500245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha