لزوم آماده‌سازی تأسیسات گردشگری استان فارس در راستای خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در نشست مدیران شهرستان‌ها به لزوم آماده‌سازی مراکز اقامتی، پذیرایی و تأسیسات گردشگری در راستای خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی تأکید کرد.

به گزارش میراث آریا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، سید مؤید محسن نژاد در نشست با مدیران و روسای ادارات میراث فرهنگی شهرستان‌ها، گفت: تمامی مراکز پذیرایی و نمازخانه‌های بین‌راهی، هتل‌ها و سایر مراکز اقامتی و پذیرایی پمپ‌بنزین‌ها، فضاهای خدماتی درون‌شهری و برون‌شهری، موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی و گردشگری باید برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی آماده شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با اشاره به لزوم بهسازی وضعیت سرویس‌های بهداشتی در سراسر استان اظهار کرد: نظارت و ساماندهی سرویس‌های بهداشتی به‌عنوان یک موضوع مهم که مورد تأکید وزیر میراث فرهنگی نیز است باید با جدیت پیگیری و اجرایی شود و تمامی مدیران شهرستان‌ها ملزم به بازدیدهای نظارتی مستمر بر وضعیت و بهسازی سرویس‌های بهداشتی و نصب تابلوهای راهنما هستند.

 او همچنین یکی از سیاست‌گذاری‌ها برای داشتن نوروزی غنی پرمحتوا برای مسافران وگردشگران که وارد استان می شوند را برگزاری رویدادها و برنامه های فرهنگی بیان کرد و ادامه داد: مدیران شهرستان ها با هماهنگی فرمانداران رویدادهای گردشگری که معرف فرهنگ، آداب و سنن خاص هر منطقه و شهر است را در ایام نوروز برنامه ریزی و برگزار کنند تا گردشگران بتوانند در سفر به نقاط مختلف استان با فرهنگ و آداب مناطق آشنا شوند.

محسن نژاد گفت: اخذ گواهینامه ثبت رویدادهای گردشگری از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی موجب شناخته شدن بهتر و معرفی رویداد ها در سطح کشور می‌شود که باید روسای ادارات میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شهرستان ها نیز پیگیری این موضوع مهم را در دستور کار و برنامه خود قرار دهند.

در پایان این جلسه از زحمات فضل الله خالویی مدیر سابق هماهنگی امور شهرستان های این اداره کل با اهدای لوح یادبود قدردانی شد و کریم ناصری برشنه به عنوان مدیرجدید هماهنگی امور شهرستان ها معرفی شد.

کریم ناصری برشنه دارای مدرک کارشناسی عمران است و دهداری برشنه، ریاست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سپیدان، مسئولیت واحد بودجه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس و مدیریت چند پروژه شاخص اداره کل را در تجارب و کارنامه کاری خود داشته است.

انتهای پیام/

کد خبر 1402090800469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha