۸۵ محصول صنایع دستی شمال کشور نشان اصالت ملی دریافت کردند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اعلام پایان ارزیابی هیئت داوری هفتمین دوره مهر اصالت ملی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی منطقه شمال کشور از دریافت ۸۵ تولید صنایع‌دستی این خطه خبر داد.

به گزارش میراث‌آریا وب به‌نقل از روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، ولی جهانی چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ با اعلام این خبر گفت: آئین داوری برای دریافت مهر اصالت ملی تولیدات صنایع‌دستی منطقه سوم کشور شامل استان‌های گیلان، قزوین، البرز و مازندران به میزبانی استان گیلان برگزار شد که ۶۴ اثر از قزوین، ۴۸ اثر از مازندران، ۲۵ اثر از البرز و ۵۲ اثر از گیلان مورد ارزیابی داوران استانی و کشوری قرار گرفتند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان ادامه داد: در نهایت ۳۰ اثر از استان قزوین،۲۷ اثر از گیلان، ۱۷ اثر از مازندران و ۱۱ اثر از استان البرز موفق به دریافت نشان مهر اصالت ملی شدند.

جهانی با بیان اینکه در زمان حاضر، هنرمندان استان گیلان حدود ۹۶ نشان مهر اصالت ملی و ۷ مهر اصالت بین‌المللی دریافت کرده‌اند افزود: چادرشب‌بافی، رشتی‌دوزی، بامبوبافی، حصیربافی، تولیدات چرمی، خراطی، زیورآلات سنتی، گلیم بافی،سفال و سرامیک از سری محصولات صنایع‌دستی گیلان هستند که در این ارزیابی نشان مهر اصالت ملی دریافت کردند.

او همچنین گفت: رویداد دریافت مهر اصالت و نشان مرغوبیت هر دوسال یک بار در کشور برگزار می‌شود و در نهایت آثاری که موفق به دریافت این نشان ملی می‌شوند امکان راه‌یابی در سطح بین‌المللی را به دست می‌آورند. محصولات صنایع‌دستی که نشان مرغوبیت می‌گیرند در واقع نشان استانداردی برای ورود به بازار کسب می‌کنند ضمن آن که کاربردی بودن و قیمت تمام شده محصول در بحث دریافت نشان یادشده حائز اهمیت است.

انتهای پیام/

کد خبر 1402090900506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha