رونمایی از یک پارک باستان‌شناسی جدید در ایتالیا

درهای یک پارک باستان‌شناسی جدید مملو از بقایای به‌جامانده از سازه‌های باستانی و آثار تاریخی در نزدیکی کولوسئوم به روی مردم گشوده شد.

به گزارش میراث آریا، رُم مشهور به شهر ابدی اکنون خانه یک موزه باستان‌شناسی جدید است. پارک باستان‌شناسی سلیو در ماه میلادی اخیر در این شهر واقع در ایتالیا افتتاح شد.

این پارک باستان‌شناسی که در فاصله کمی از تماشاخانه باستانی کولوسئوم قرار دارد، مجموعه‌ای از آثار تاریخی که اخیرا کشف شده‌اند و بقایای به‌جامانده از سازه‌های باستانی را که چندین قرن برای عموم مردم به نمایش گذاشته نشده‌اند، شامل می‌شود.

از جمله آثار نمایشی در این پارک باستان‌شناسی به بقایای معبد کلودیوس می‌توان اشاره کرد که در قرن یکم میلادی ساخته شد. سلطنت کلودیوس که از سال ۴۱ تا ۵۴ میلادی  به طول انجامید، توسط کالیگولا و نرون به پایان رسید.

رونمایی از یک پارک باستان‌شناسی جدید در ایتالیا

در پارک باستان‌شناسی، مقبره امپراطور سرویوس سولپیسیوس گالبا (Servius Sulpicius Galba) قرار دارد. سرویوس سولپیسیوس گالبا جانشین نرون شد و تنها یک سال بر امپراطوری روم حکومت کرد و در سال ۶۹ میلادی ترور شد.

رونمایی از یک پارک باستان‌شناسی جدید در ایتالیا

گل سرسبد این پارک، ‌موزه فرما اوربیس (Forma Urbis) است، خانه‌ای که بقایای نقشه باستانی مرمری از شهر را در خود جای داده است که بین سال‌های ۲۰۳ و ۲۱۱ پس از میلاد مسیح در زمان امپراطور سپتیمیوس سوروس (Septimius Severus) ایجاد شده است.

رونمایی از یک پارک باستان‌شناسی جدید در ایتالیا

افتتاح پارک باستان‌شناسی سلیو و موزه فرما اوربیس بخشی از پروژه بزرگ‌تر بازسازی و اتصال مکان‌های باستانی مختلف به یکدیگر است. هدف این پروژه ایجاد مسیری است که فروم روم ‌ و کولوسئوم را به حمام‌های کاراکالا، پارک باستان‌شناسی و سیرکوس ماکسیموس متصل می‌کند.

انتهای پیام/

کد خبر 1402120200074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha