لزوم پایش دقیق آمار اسکان، نظارت و تردد گردشگران نوروزی در کردستان/ نرخ مراکز اقامتی کردستان برای نوروز ١٤٠٣ افزایش نمی‌یابد

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با تأکید بر پایش دقیق آمار اسکان، نظارت، تردد و... مسافران و گردشگران نوروزی در استان گفت: آمار و اطلاعات مربوط به گردشگران نوروزی در سطح استان باید از تاریخ ٢٠ اسفندماه توسط اعضای کمیته‌ تخصصی اسکان و نظارت به‌صورت روزانه به دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات‌سفر استان ارائه شود.

به‌گزارش میراث‌آریا و به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان، آرمان وطن‌دوست روز چهارشنبه ٩ اسفندماه ١٤٠٢ در دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان که با حضور معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان و مدیران دستگاه‌های عضو ستاد در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: ستاد خدمات سفر استان از ۲۰ اسفندماه ١٤٠٢ آغاز و تا ٢٣ فروردین‌ماه ١٤٠٣ ادامه دارد.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان با بیان اینکه مسئولیت کمیته خدمات اسکان و رفاه و آمار مسافران و گردشگران بر عهده این اداره‌کل است، افزود: در حال حاضر شش‌هزاروپانصد تخت در مراکز اقامتی از جمله هتل‌ها، مهمانپذیرها ،اقامتگاه‌های بوم‌گردی، اقامتگاه‌های سنتی و خانه مسافرها مهیا است و برنامه‌ریزی ما برای فراهم نمودن دو  برابر این ظرفیت با همکاری اعضای ستاد به‌صورت موقت برای ایام تعطیلات نوروز می‌باشد.

او بر تداوم برگزاری جلسات تخصصی دستگاه‌های مربوطه در این ایام تأکید کرد و گفت: برگزاری جلسه‌های متعدد و ارائه نظرات، پیشنهادها و ایده‌های نو از سوی اعضای ستاد می‌تواند در خدمات‌دهی به مسافران و گردشگران در استان موثر باشد.

وطن‌دوست یادآور شد: در حال حاضر ۵۸ مرکز اقامتی شامل هتل، هتل‌آپارتمان و مهمان‌پذیر و ٤٣ اقامتگاه بوم‌گردی در استان کردستان با ظرفیت اسکان بیش از شش‌هزار و پانصد نفر در شبانه‌روز مشغول فعالیت هستند.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان با بیان اینکه به‌منظور تسهیل سفر گردشگران در ایام تعطیلات نوروز ١٤٠٣ هیچ‌گونه افزایش نرخی در مراکز اقامتی استان نخواهیم داشت، بیان کرد: ۱۳۰ رستوران و مجتمع بین‌راهی و ۵۶ دفتر خدمات مسافرتی نیز در این ایام آماده خدمت‌رسانی به مهمانان نوروزی هستند.

او اظهار کرد: هم‌افزایی میان سازمان‌ها و دستگاه‌ها و تقسیم وظایف بین آن‌ها سبب نتیجه‌بخش بودن فعالیت‌ها و ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر 1402120900457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha