نظارت مداوم بر اماکن تاریخی و تأسیسات گردشگری استان فارس در ایام نوزوز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: به‌منظور بررسی وضعیت و آماده‌سازی اماکن تاریخی و تأسیسات گردشگری در نوروز بازدیدهای سرزده و نظارتی همه‌روزه در این اماکن انجام می‌شود.

به گزارش میراث آریا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، محمد ثابت اقلیدی با بیان اینکه ساماندهی و فراهم کردن شرایط مناسب در اماکن تاریخی و گردشگری استان برای پذیرایی از مهمانان نوروزی فارس در حال انجام است، اظهار کرد: برنامه ساماندهی فضای سبز و سرویس‌های بهداشتی، مرمت بناها، روشنایی مسیر و آماده‌سازی اماکن تاریخی و گردشگری استان برای ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی در تمامی اماکن تاریخی و گردشگری فارس ادامه دارد و تا قبل از تعطیلات عید به پایان می‌رسد. 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: برای نمونه در پروژه ساماندهی مجموعه جهانی تخت جمشید می‌توان به ساماندهی سطح مسیرهای بازدید کاخ‌ها، همچنین ساماندهی چاه سنگی در این مجموعه جهانی پس از ۲۲ سال و ساماندهی بزرن جنوبی و همچنین ساماندهی محور تخت جمشید پس از ۴۵ سال اشاره کرد. 

ثابت اقلیدی به بازدیدهایش از مجموعه جهانی پاسارگاد اشاره کرد و افزود: ساماندهی و بهسازی بلیت‌فروشی و ایستگاه کنترل، ساماندهی مجتمع گردشگری از قبیل نظافت و رنگ‌آمیزی، بهسازی تجهیزات الکتریکی و مکانیکی و همچنین ساماندهی محور ورودی مجموعه تا آرامگاه کوروش، هرس درختان، ایجاد راه‌پله (پلکان دسترسی)، برای بازید از بنای تل تخت در حال پایان است. 

او با اشاره به ساماندهی مجموعه فرهنگی حافظ گفت: آماده‌سازی فضای سبز با همکاری شهرداری منطقه در حال انجام است همچنین بعد از هشت سال سقف و تالار مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ رنگ‌آمیزی می‌شود. هم اکنون نمازخانه و وضوخانه‌های در این مجموعه فرهنگی نیز در حال تجهیز است. 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده برنامه ساماندهی و بهسازی اماکن تاریخی شاخص استان با پیشرفت خوبی همراه بوده و نوروز ۱۴۰۳ ارائه خدمات به گردشگران از نظر کمی و کیفی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود. 

او تأکید کرد: نظارت بر اماکن گردشگری همچنین تأسیسات و مؤسسات حوزه گردشگری و خدمات رسان به مسافران در تعطیلات نوروزی توسط کارشناسان و بازرسان این اداره کل به‌صورت روزانه انجام می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1402122101201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha