کشف مقبره مبلمان‌دار یک شاهزاده چینی

اتاق‌های این مقبره طوری از اسباب و وسایل مختلف پر شده بودند که انگار قرار بوده محل یک ضیافت پس از مرگ باشند. میز و صندلی‌ها پوسیده و شکسته‌اند اما بسیاری از ظروف هنوز کاملا سالم هستند.

به گزارش میراث آریا، سلسله مینگ که به عنوان مینگ بزرگ نیز شناخته می‌شود، یک سلسله امپراتوری چینی بود که از سال ۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴ پس از فروپاشی سلسله یوآن به رهبری مغول‌ها، حکومت کردند. این کشف حین حفاری ۶۶ مقبره از سلسله‌های هان، تانگ، جین، یوآن، مینگ و چینگ نزدیک روستای هگزیتو در منطقه شینفو چین انجام شد. 

باستان‌شناسان این پروژه گفته‌اند که این مقبره متعلق به سلسله مینگ است و شامل یک اتاق تدفین اصلی، یک پیش‌اتاق، چندین گذرگاه و طاقچه می‌شود. 

کشف مقبره مبلمان‌دار یک شاهزاده چینی

روی یک سنگ‌نوشته دست‌خطی مهرشده با این مضمون وجود دارد که شاید نام فرد مدفون باشد: گورنگاشت شاهزاده مینگ روو هوآن. 

یک مدخل حکاکی‌شده با تزئینات، درگاه مقبره را احاطه کرده که الگویی شبیه یک برج دروازه چوبی دارد. این درگاه دارای نقش و نگار گلدار است و بالای آن، در لبه سقف، تصویر دو اژدها رو به بیرون ترسیم شده است.

راهرویی به طول ۱۷ متر به اتاق دفن اصلی متصل می‌شود که باستان‌شناسان در آن دو تابوت، مبلمان چوبی و نذورات تدفین یافتند.

کشف مقبره مبلمان‌دار یک شاهزاده چینی

یکی از تابوت‌ها با پانل‌های جانبی منقوش به تصاویر پرندگان (طاووس)، درختان و طرح‌های گل تزیین شده است. تابوت دیگر دارای الگوی الماسی شکل و کتیبه‌ای به خط معمولی است که به نظر می‌رسد نام شاهزاده روی آن نوشته شده باشد.

طاقچه‌های داخل مقبره حاوی کوزه‌ها و گلدان‌های چینی و پیش‌اتاق حاوی محراب‌های چوبی، میز و صندلی، عود سوز، مجسمه‌های چوبی و وسایل مختلف روزمره مانند قلموهای نوشتن، اثاثیه و ظروف است.

کشف مقبره مبلمان‌دار یک شاهزاده چینی

کشف مقبره مبلمان‌دار یک شاهزاده چینی

انتهای پیام/

کد خبر 1402122601772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha