بیش از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از ابنیه تاریخی بازدید کردند/ مشارکت حداکثری راهنمایان گردشگری افتخاری

مدیرکل امور پایگاه‌های میراث ملی و جهانی با اعلام بازدید ۷ میلیون نفر از اماکن تاریخی از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ تصریح کرد: امسال شاهد مشارکت حداکثری راهنمایان گردشگری افتخاری بودیم که در هفته میراث‌فرهنگی از آنها تجلیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار میراث آریا، رضا سامه، مدیرکل امور پایگاه‌های میراث ملی و جهانی در نشست خبری ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با حضور علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری کشور و نمایندگان دستگاه‌های عضو صبح دوشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۳ در سالن فجر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، با بیان اینکه در ایام نوروز ۱۴۰۳ در ۲۱۲ ابنیه تاریخی، پایگاه‌های ملی، جهانی و موزه‌ها میزبان مسافران بوده‌ایم، تصریح کرد: آمارها را در ۲ بازه زمانی احصا کرده‌ایم و معنی دار است. بازه اول از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۳بوده که ۵ میلیون و سه هزارو ۸۴۰ نفر در این زمان از اماکن بازدید کرده‌اند. همچنین از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۲۴ فرودین ماه ۱۴۰۳ این آمار به ۷ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۲۱۶ نفر افزایش پیدا کرده است.

او به برپایی نوروزگاه و ارائه محصولات صنایع‌دستی در ۷۳ پایگاه ملی و جهانی و برگزاری ۳۰۰ رویداد اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به فراهم کردن امکان تخفیف و بازدید رایگان از سوی معاونت میراث‌فرهنگی بیش از ۶۰۰ هزار نفر به‌صورت رایگان از این اماکن بازدید کرده‌اند.

سامه تصریح کرد: در برخی اماکن عمومی به سبب این که امکان بلیت فروشی وجود ندارد آمار می‌تواند افزایش پیدا کند.

مدیرکل امور پایگاه‌های میراث ملی و جهانی به مشارکت حداکثری راهنمایان گردشگری افتخاری اشاره و تصریح کرد: راهنمایان گردشگری افتخاری در هفته میراث‌فرهنگی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت. همچنین همکاری گسترده جوامع محلی و مشارکت مردم نیز قابل توجه بود.

انتهای پیام/

کد خبر 1403012802907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha