ارائه برنامه مدون برای استانداردسازی اماکن تاریخی و فرهنگی فارس

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس از ارائه یک برنامه مدون تحت عنوان استانداردسازی اماکن تاریخی و فرهنگی این استان خبر داد.

به گزارش میراث آریا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، محمد ثابت اقلیدی ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۳ در مراسم بزرگداشت یاد روز سعدی گفت: شیخ اجل سعدی اگرچه یک شاعر شهیر برجسته در ادبیات پارسی است اما بالغ‌بر ۳۰ سال از عمر پربرکت خود را به سفر گذراند و حکایت‌های خود را از اندوخته‌های سفر بیان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس افزود: علی‌رغم گذشت قرن‌ها از درگذشت این شاعر علاقه‌مند به سفر که از ویژگی‌های با ارزش هم‌نشینی مداوم با مردم است، آرامگاهش پس از آرامگاه حافظیه به‌ویژه در ایام نوروز دومین مکان گردشگر پذیر کشور محسوب می‌شود که نشان از علاقه‌مندی مردم ادب‌دوست و فرهنگ دوست ایران دارد.

ثابت اقلیدی با اشاره به سیاست‌های وزارت میراث فرهنگی در اهتمام به تحول در اماکن تاریخی و برگزاری رویدادهای روایتگری، از استاندار فارس برای اختصاص اعتبار برای ساماندهی مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدی قدردانی کرد و افزود: شهردار شیراز بازوی یاریگر میراث فرهنگی استان در حفظ و نگهداری مجموعه سعدیه است و از حمایت‌ها و همکاری‌های شهرداری شیراز به‌ویژه شهرداری منطقه سه شیراز در ایام نوروز ۱۴۰۳ قدردانی می کنم.

 او در ادامه با اشاره به اینکه استانداردسازی اماکن تاریخی و فرهنگی استان فارس در سال جاری انجام می‌شود، گفت: با استفاده از نخبگان و متخصصان امر یک برنامه مدون تحت عنوان استانداردسازی اماکن تاریخی فارس از دو منظر نظر محیطی و رویدادها تا پایان امسال طراحی و اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403020100056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha