صادرات صنایع‌دستی از مالیات ارزش افزوده معاف می‌شود

معاون صنایع‌دستی کشور در نشست صمیمانه با فعالان صنایع‌دستی از معافیت فعالان و صادرکنندگان صنایع‌دستی از پرداخت مالیات ارزش افزوده خبر داد.

به گزارش میراث آریا، عصر امروز ۲۴ خردادماه و در بخش دوم سفر مریم جلالی به اصفهان، نشست صمیمانه فعالان صنایع‌دستی استان اصفهان با معاون صنایع‌دستی کشور برگزار شد.

در این نشست جلالی گفت: یکی از مهم‌ترین راه‌کارهای حمایت اقتصادی از فعالان صنایع دستی تلاش برای ایجاد نظام آماری مناسب برای شناسایی فعالان بزرگ صنایع‌دستی و ارائه آنها به ساختار مالیاتی کشور برای ایجاد معافیت‌های مالیاتی برای آنها است.

معاون صنایع‌دستی کشور ادامه داد: فقدان نظام آماری مناسب باعث شده تا بسیاری از فعالان صنایع‌دستی در فروش خود دچار مشکل باشند.

او افزود: خوشبختانه در بند ه قانون مسئولیت‌های اجتماعی، بسیاری از فعالان اقتصادی می‌توانند در حوزه سرمایه‌گذاری و فروش صنایع‌دستی از معافیت‌های مالیات ارزش افزوده برخوردار شوند.

جلالی تصریح کرد: در حوزه بحث زنجیره ارزش باید تلاش کنیم از منابع محدود با برنامه‌ریزی مناسب بتوانیم با هماهنگ کردن ظرفیت‌های موجود در دو سطح استان و ملی بتوانیم در حوزه اقتصاد کشور رشد داده و این نکته باعث شود تا جایگاه صنایع‌دستی در حوزه اقتصادی کشور افزایش یابد.

انتهای پیام/

کد خبر 1403032401345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha