تحويل و تحول 80 هزار قلم شي موزه ظروف سلطنتي سعدآباد

به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي مجموعه سعدآباد موزه ظروف سلطنتي سعدآباد طي مدت يک سال و نيم طرح تحويل و تحول اشياي موزه اي ميان امين اموال سابق و جديد اين موزه را اجرا کرد.

مسوول و امين اموال موزه ظروف سلطنتي در اين باره گفت:80 هزار قلم ظروف تزئيني و مصرفي شامل ظروف چيني،کريستال و فلزي، متعلق به سه دوره قاجار، پهلوي اول و دوم از امين اموال سابق موزه که در آستانه بازنشستگي است تحويل گرفته شد.

«زهرا آزادفر» افزود: اغلب اين ظروف مربوط به کارخانجات معتبر دنيا نظير ليموژ ، سور ، باواريا ، رزنتال و ... است. ظروفي که در معرض نمايش عموم مي باشد به 3 دسته ظروف قاجار ، پهلوي دوم و ظروف اهدايي تقسيم بندي شده که در شرايط و مناسبتهاي مختلف خريداري و يا به پهلوي دوم و خانوده اش اهدا شده است.

آزادفر ساماندهي اموال،شناسنامه نويسي و عکاسي مستند را مراحل بعد از تحويل و تحول اموال موزه اي برشمرد که به زودي آغاز خواهد شد.

وي همچنين با اشاره به برنامه هاي نمايشگاهي آتي افزود: با توجه به اينکه ظروف منحصر بفرد و فراواني در اين موزه موجود است نمايشگاههاي دوره اي و متنوعي براي آينده پيش بيني شده است.

مسوول و امين اموال موزه ظروف سلطنتي اظهار داشت: در حال حاضر در اين موزه بيش از 500 قطعه ظروف و اشياي تزئيني در 5 سالن در دو طبقه به نمايش در آمده است.

/108

انتهای پیام/

کد خبر 1391122215