18 مهرماه؛ بازدید کودکان از موزه‌ها و مجموعه‌های تاریخی رایگان است

به مناسبت هفته ملی کودک، کودکان می توانند در تاریخ پنج شنبه 18 مهرماه به طور رایگان از مجموعه های فرهنگی تاریخی و موزه های کشور بازدید کنند.

به گزارش میراث آریا(chtn) با توجه به موافقت معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بخش نامه اداره کل موزه های این سازمان، کودکان تا سن 12 سال می توانند به همراه والدین خود در تاریخ پنج شنبه 18 مهرماه از موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی سراسر کشور بطور رایگان دیدن کنند.

هفته ملی کودک، همزمان با روز جهانی کودک از تاریخ 15 مهرماه آغاز می شود و کودکان در روز 18 مهرماه که با عنوان \"روز میراث فرهنگی، کودک و طبیعت\" نامگذاری شده است می توانند به طور رایگان از موزه ها بازدید به عمل آورند.

شایان ذکر است مجموعه فرهنگي ـ تاريخي نياوران که یکی از کاخ موزه های شمال شهر تهران است از جمله مجموعه هایی است که کودکان می توانند در روز 18 مهرماه با طور رایگان از آبن بازدید کنند،  بناهای این مجموعه متعلق به دوران قاجار و پهلوی بوده و اکنون محوطه کاخ شامل کاخ اختصاصی نياوران و موزه پارچه و لباس های سلطنتی، کاخ صاحبقرانيه و کاخ موزه حوضخانه، کوشک احمدشاهي، موزه جهان نما، موزه کتابخانه سلطنتی، موزه خودروهای اختصاصی کاخ نیاوران و باغ کتیبه ها است.

علاقه مندان می توانند جهت بازدید از مجموعه های فرهنگی-تاریخی  تمامی روزهای هفته به جز دوشنبه ها و ایام سوگواری از ساعت 30/8 تا 17 به این مجموعه ها مراجعه کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 1392070639