فاز دوم طرح ساماندهی کاخ بردک سیاه برازجان به پایان رسید

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به اینکه فاز دوم طرح ساماندهی کاخ بردک سیاه برازجان به پایان رسیده است، گفت: با نزدیک شدن ایام نوروز و حضور گردشگران و بازدید کنندگان از آثار تاریخی طرح ساماندهی آثار آغاز شده است .

نصرالله ابراهیمی اعلام این خبر گفت : کاخ بردک سیاه از آثار دوره هخامنشی است که در فاصله دوازده کیلومتری شهر برازجان در بخش مرکزی شهرستان دشتستان قرار دارد.

وی افزود : در حال حاضر فاز دوم ساماندهی این اثر تاریخی به انجام رسیده است که شامل حصار کشی پیرامون کاخ،طراحی و نصب تابلوهای راهنمای کاخ،ساماندهی محوطه اطراف کاخ،کنترل آب های سطحی محدوده کاخ است.

ابراهیمی اظهار امیدواری کرد : فرصت باقی مانده تا آغاز سال نو و مسافرت های نوروزی دیگر آثار تاریخی استان بوشهر آمادگی پذیرش گردشگران را به نحو مطلوبی پیدا کند.

گفتنی است کاخ بردک سیاه در روستای درودگاه که به نام کاخ زمستانی داریوش نیز معروف می باشد شاخصه های معماری هخامنش شامل بست های دم چلچله ای ،سنگ های سیاه ،خط میخی بابلی نو و سنگ نگاره پادشاه و سایه بان را دارا است و همه ساله همزمان با لحظه تحویل سال مراسم بزرگداشت سال نو توسط انجمن های مردم نهاد و اهالی روستا برگزار می شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1392103016