گردشگران لحظه تحویل سال ۹۶ را در کاخ‌موزه نیاوران جشن گرفتند

گردشگران، امروز ۳۰ اسفند، لحظه تحویل سال را در مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران جشن گرفتند.

به‌گزارش میراث آریا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران، این مجموعه با تدارک برنامه ویژه، لحظه تحویل سال ۹۶ میزبان گردشگران نوروزی بود.

سخنرانی سید‌رحمت‌الله‌ رئوف‌حنان مدیر کاخ‌موزه نیاوران و رفیع یاشارئل کارشناس‌ارشد حفظ و احیای بناهای تاریخی، درباره سال نو، اجرای دعای تحویل سال، اجرای موسیقی بوشهر و اجرای نمایش سیاه‌بازی و اجرای سرنا و دهل ازجمله برنامه‌های این مراسم بود.

رئوف‌حنان، ضمن خوشامدگویی به گردشگران و مهمانان این مجموعه فرهنگی‌تاریخی، فرارسیدن سال نو و تولد دوباره طبیعت، جشن فرخنده و کهن نوروز باستانی را، که میراث از نیاکان ماست، تبریک گفت و برای علاقه‌مندان به بناهای تاریخی و میراث فرهنگی که این‌گونه فضا‌ها را برای لحظه تحویل سال انتخاب کرده‌اند لحظات خوشی را آرزو کرد.

گروه موسیقی بوشهری «آوای موج» و گروه نمایشی سیاه‌بازی با ایجاد فضایی شاد و همگون با تحویل سال، جوّی پر‌شور و بانشاط برای جمع کارکنان و گردشگران خلق کردند.

همچنین در انتهای مراسم، گروه خیمه‌شب‌بازی در محوطه باز در جمع گردشگران کودک‌ونوجوان در کنار بزرگ‌سالان نمایشی کلاسیک اجرا کرد.

علاقه‌‌مندان برای بازدید از مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران در ایام نوروز می‌توانند همه‌روزه از ساعت 9 تا 19 به این مجموعه واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 139512302